Do spotkania doszło w polskim przedstawicielstwie w Brukseli - wynika z informacji TVN24, uzyskanych w biurze Le Pen.

Z ostatnich sondaży wynika, że w wyborach prezydenckich we Francji, w 2022 roku, Marine Le Pen może nie wejść do II tury

Po ok. dwóch godzinach od podania tej informacji przez TVN24 Marine Le Pen umieściła zdjęcia ze spotkania na swoim koncie na Twitterze. "Rozmawialiśmy razem w szczególności o nieakceptowalnym szantażu, którego dopuszcza się wobec Polski Komisja Europejska. Zapewniłam go o moim poparciu" - napisała polityk.

"Z Morawieckim dzielimy wiele wspólnych przekonań, w tym to o potrzebie obrony suwerenności europejskich narodów" - napisała Le Pen przypominając o deklaracji w tej sprawie, którą podpisał m.in. PiS i jej Zjednoczenie Narodowe.

Morawiecki bierze udział w Brukseli w szczycie Rady Europejskiej. Przed rozpoczęciem szczytu spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz premierem Hiszpanii, Pedro Sanchezem.

Morawiecki spotkał się też z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Marine Le Pen była rywalką Emmanuela Macrona w II turze wyborów prezydenckich we Francji w 2017 roku. Z ostatnich sondaży wynika, że w wyborach w 2022 roku może nie wejść do II tury, ponieważ przegrywa z Erikiem Zemmourem, gwiazdą politycznego talk-show, dziennikarzem znanym z skrajnie prawicowych poglądów.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj

Czytaj więcej

Eric Zemmour
Sondaż: Bez Marine Le Pen w II turze wyborów. Chyba, że Zemmour nie wystartuje