Przypomnijmy, iż 5 grudnia 2021 roku Tomasz Lis udostępnił na Twitterze okładkę tygodnika "Newsweek", na której znaleźli się Bogdan Rymanowski, Edyta Górniak i Jan Pospieszalski. Została ona opatrzona dużym napisem „siewcy głupoty” i zapisanym mniejszą czcionką stwierdzeniem: „Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?”.

Kroki prawne w tej sprawie zapowiedział Bogdan Rymanowski. - Oświadczam, że wpis Tomasza Lisa, zamieszczony w dniu 5.12.2021 roku na Twitterze będący komentarzem do okładki pisma, jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste. Słowa o „narażaniu na śmierć tysięcy ludzi” są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej - napisał dziennikarz Polsatu na Facebooku.

W poniedziałek oświadczenie wydał Tomasz Lis. - W ramach zawartej ugody oświadczam, że publikując w serwisie społecznościowym Twitter w dniu 5 i 6 grudnia 2021 r. wpis z dołączoną do niego grafiką w postaci okładki tygodnika Newsweek Polska odnoszącego się do osoby Pana Redaktora Bogdana Rymanowskiego moim celem nigdy nie było podważenie jego rzetelności zawodowej i reputacji jako dziennikarza - napisał były redaktor naczelny "Nesweeka". - Jeśli Pan Redaktor Rymanowski poczuł się tymi słowami dotknięty, to jest mi z tego powodu przykro - dodał. 

- Przyjmuję ten gest drugiej strony jako wyraz dobrej woli. Sprawę uważam za zamkniętą - odpowiedział na Facebooku dziennikarz Polsatu, Bogdan Rymanowski.

Rymanowski zamieścił również komentarz swojego pełnomocnika, mec. Macieja Zaborowskiego: "Nie ukrywam, że od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy ugodowe z drugą stroną. Finalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego zakończenia sprawy. Zawarta ugoda w całości zamyka spór pomiędzy redaktorem Bogdanem Rymanowski a panem redaktorem Tomaszem Lisem".

Czytaj więcej

Adwokat oskarży Tomasza Lisa za okładkę z "siewcami głupoty"