Portal przypomina, że w wydaniu „Newsweek Polska” z minionego tygodnia Piotr Schramnn, wspólnie z Bogdanem Rymanowskim, Edytą Górniak i Janem Pospieszalskim, został przedstawiony z dużym napisem „siewcy głupoty” i zapisanym mniejszą czcionką stwierdzeniem: „Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?”.

- Szanowni Państwo, dokonałem (z zespołem doradców) analizy zachowania Tomasza Lisa (wpis na TT dot. okładki Newsweek). W ich wyniku zdecydowałem się złożyć akt oskarżenia do sądu karnego w sprawie o zniesławienie, czyli o przestępstwo z art. 212 kodeksu karnego - poinformował Piotr Schramm w niedzielę rano na Twitterze.

Wcześniej kroki prawne w tej sprawie zapowiedział Bogdan Rymanowski. - Oświadczam, że wpis Tomasza Lisa, zamieszczony w dniu 5.12.2021 roku na Twitterze będący komentarzem do okładki pisma, jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste. Słowa o „narażaniu na śmierć tysięcy ludzi” są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej - napisał dziennikarz Polsatu na Facebooku.