Załamanie produkcji przemysłowej we Włoszech

Produkcja przemysłowa we Włoszech spadła w marcu aż o 28,4 proc. m./m., po spadku o 1 proc. w lutym. Średnia prognoz analityków mówiła o jej spadku o 20 proc. Spadek liczony rok do roku wyniósł 29,3 proc.

Aktualizacja: 11.05.2020 14:37 Publikacja: 11.05.2020 11:09

Załamanie produkcji przemysłowej we Włoszech

Foto: AFP

To, że w marcu doszło do załamania produkcji we Włoszech, nikogo nie dziwi. Wprowadzono wówczas przecież drakońskie restrykcje mające na celu powstrzymanie epidemii koronawirusa.

Dane za kwiecień najprawdopodobniej również pokażą na spadek, ale mniejszy (ze względu na niższą bazę). O tym, że kwiecień był kolejnym kiepskim miesiącem dla włoskiego przemysłu świadczy choćby sondaż PMI pokazujący na spadek indeksu koniunktury w tej branży z recesyjnego poziomu 40,3 pkt w marcu do 31,1 pkt w kwietniu.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Dane gospodarcze
Agencja Fitch podjęła decyzję ws. ratingu Polski i ścięła prognozę dla PKB w 2025 r.
Dane gospodarcze
NBP widzi inflację w granicach celu w połowie 2026 roku, rynek dużo wcześniej
Dane gospodarcze
Co za dane o inflacji w Polsce! "Wszystkie ścieżki właśnie się zdezaktualizowały"
Dane gospodarcze
Stopy procentowe bez zmian. Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej
Materiał Promocyjny
Współpraca na Bałtyku kluczem do bezpieczeństwa energetycznego
Dane gospodarcze
Rusza posiedzenie RPP. Ekonomiści nie mają wątpliwości ws. stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń