W programie „Face the Nation” w CBS, Blankfein powiedział, że recesja jest obecnie „bardzo, bardzo wysokim czynnikiem ryzyka”. Blankfein powiedział, że „Fed ma bardzo potężne narzędzia. „Ciężko je precyzyjnie dostroić i trudno jest dostrzec ich efekty wystarczająco szybko, aby to zmienić, ale myślę, że reagują dobrze” powiedział były prezes Goldman Sachs, dodając, że recesja jest obecnie dużym ryzykiem dla amerykańskiej gospodarki.

W zeszłym tygodniu prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, przyznał, że podnoszenie stóp procentowych „przyniesie pewien ból” gospodarce i obywatelom, ale dodał, że znacznie gorszym skutkiem byłby dalszy wzrost cen – informuje Reuters.

W marcu Fed podniósł stopy procentowe p o ćwierć punktu procentowego. Jednak niektórzy analitycy twierdzą, że to za mało. Do ograniczenia wzrostu cen potrzeba znacznie mocniejszego podnoszenia stóp, które mogłyby jednak spowodować recesję. Lloyd Blankfein powiedział CBS, że zgadza się z oceną Powella i powiedział, że niektóre skutki inflacyjne, z jakimi boryka się obecnie gospodarka, będą „trudne” zwłaszcza dla osób o najniższych dochodach.