Reklama
Rozwiń
Reklama

Nie wszędzie w Polsce łatwo o pracę. To jest polski bastion bezrobocia

Choć bezrobocie w Polsce utrzymuje się na niskim poziomie, to nie we wszystkich regionach kraju jest tak dobrze. O zatrudnienie niełatwo zwłaszcza w woj. warmińsko-mazurskim.

Publikacja: 03.02.2022 09:35

Nie wszędzie w Polsce łatwo o pracę. To jest polski bastion bezrobocia

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

ula

Stopa bezrobocia w tym województwie na koniec 2021 roku wynosiła 8,6 proc i była najwyższa w kraju – podał właśnie Główny Urząd Statystyczny. Na jedną ofertę pracy w regionie przypadało tam 22 bezrobotnych – informuje Business Insider Polska.

Do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia należą od lat powiaty położone wzdłuż granicy z obwodem kaliningradzkim: kętrzyński (18 proc.), braniewski (16,8 proc.) i bartoszycki (16,4 proc.). Najniższa stopa bezrobocia w regionie była z kolei w Olsztynie i wynosiła 2,3 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Dane gospodarcze
Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe w Polsce
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Dane gospodarcze
PMI dla polskiego przemysłu pnie się w górę. Najwyższy wynik od pół roku
Dane gospodarcze
Inflacja otworzyła drzwi do kolejnej obniżki stóp procentowych
Dane gospodarcze
Inflacja miała pójść w górę, a spadła. Niespodzianka od GUS
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Dane gospodarcze
EBC utrzymał stopy procentowe bez zmian
Reklama
Reklama