Brytyjczycy mniej wydają. Coraz bardziej boją się brexitu

Wydatki konsumpcyjne w Wielkiej Brytanii spadły w marcu, bo obawy związane z brexitem i późniejsza w tym roku Wielkanoc powstrzymały klientów.

Publikacja: 09.04.2019 14:06

Brytyjczycy mniej wydają. Coraz bardziej boją się brexitu

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Sprzedaż detaliczna w minionym miesiącu spadła o 0,5 proc., po wzroście o 2,3 proc. przed rokiem, kiedy święta wypadły w marcu – poinformowały British Retail Consortium i KPMG. To wynik gorszy od średniej dla minionych trzech i 12 miesięcy. Wyniki z działalności kontynuowanej, a więc sprzedaż w tych samych sklepach spadła o 1,1 proc.

Jedynym jasnym punktem w tym pejzażu była sprzedaż odzieży, do czego przyczyniła się dobra pogoda. Ale klienci zdecydowanie unikali robienia większych zakupów, takich jak meble.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Dane gospodarcze
Inflacja bazowa w Polsce w górę. NBP podał nowe dane
Dane gospodarcze
Inflacja w Polsce w czerwcu 2025 r. GUS pokazał główne motory wzrostu cen
Dane gospodarcze
Chiny publikują dane o PKB. Spowolnienie wzrostu ratuje konsumpcja
Dane gospodarcze
Rosja się kurczy. Kreml utajnia dane demograficzne
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Dane gospodarcze
To ta projekcja inflacji przekonała RPP do obniżki stóp procentowych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama