Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 31.07.2019 15:29 Publikacja: 31.07.2019 10:24
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak
Środowe dane to tak zwany szybki szacunek inflacji. GUS nie podaje szczegółowo co złożyło się na wzrost wskaźnika cen towarów i usług. Podał jednak, że ciągnie go w górę przede wszystkim żywność. Wiadomo jednak, że w górę ciągną go przede wszystkim rosnące ceny żywności. - Od lipca zeszłego roku poszły w górę aż o 6,8 proc. – podał w środę GUS. W porównaniu z czerwcem 2019 r. były wyższe o 0,3 proc. Ceny pali w ciągu ostatniego roku wzrosły o 0,7 proc. W porównaniu z czerwcem, w lipcu jednak spadły.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
GUS podał, że PKB Polski urósł w drugim kwartale o 3,4 proc. r/r. Pozytywnie zaskoczyła konsumpcja prywatna, roz...
PKB Polski urósł w drugim kwartale realnie o 3,4 proc. rok do roku – podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyc...
Wskaźnik PMI dla polskiego sektora przetwórczego wyniósł w sierpniu 46,6 pkt - podało S&P Global. To najwyższy o...
Bez broni od reżimu Kim Dzong Una wojna Putina już by się zakończyła. Ale nie tylko rosyjski reżim na tym zyskuj...
Inflacja w sierpniu spadła do 2,8 proc. r/r i jest najniższa od ponad roku – podał w piątek w szybkim szacunku G...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas