Władze proszą Chińczyków o dzielenie się "chwytającymi za serce" historiami związanymi z lockdownem

Władze Szanghaju wezwały obywateli do dzielenia się "chwytającymi za serce" zdjęciami, filmami i opowieściami o dwumiesięcznym zamknięciu nałożonym w kwietniu w celu ograniczenia epidemii COVID-19.

Publikacja: 10.07.2022 09:59

Władze proszą Chińczyków o dzielenie się "chwytającymi za serce" historiami związanymi z lockdownem

Foto: AFP

Władze najludniejszego miasta Chin rozpocząły kampanię propagandową, aby "opowiedzieć historie epidemii, rozpowszechnić kulturę wolontariatu i odziedziczyć tradycyjne wartości solidarności, przyjaźni i wzajemnej pomocy" - poinformowała w sobotę lokalna gazeta "Wen Hui Bao".

Gazeta przytoczyła "wzruszające" zdjęcia i filmy z dostawami żywności przekazywanymi osobom starszym jako przykłady tego, czego poszukuje rząd.

Mieszkańcy są zachęcani do przesyłania materiałów za pośrednictwem aplikacji WeChat do końca miesiąca. Najlepsze materiały w sierpniu trafią na specjalną wystawę.

Czytaj więcej

Dr Grzesiowski: Społeczeństwo dało się ogłupić. Spokojnie czekają na śmierć swoją lub bliskich?

Wprowadzony w kwietniu lockdown w Szanghaju spowodował, że miliony mieszkańców było zamkniętych w swoich mieszkaniach przez około dwa miesiące. Decyzja ta wywołała protesty w całym mieście.

Cenzura w sieci nasiliła się, gdy mieszkańcy skarżyli się na brak żywności i środków medycznych, przymusowe przeniesienie osób z COVID do miejsc kwarantanny i często niespójne egzekwowanie zasad przez władze dzielnicowe i komitety mieszkaniowe. czytaj dalej

Szanghaj powrócił do względnej normalności na początku czerwca, ale mieszkańcy nadal muszą przechodzić regularne testy, by wejść do sklepów i innych miejsc publicznych. Wiele budynków i kompleksów mieszkalnych znów zostało szczelnie zamkniętych, by ograniczyć nowe łańcuchy transmisyjne.

Choroby
Endometrioza to ból i problemy z zajściem w ciążę
Choroby
Eksperci porozmawiają o SM na największej konferencji pacjenckiej w Polsce
Choroby
Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Nowoczesne leczenie jest dostępne, ale nie dla wszystkich
Choroby
Alarmujące dane o cukrzycy w Polsce. Najwyższe tempo wzrostu zachorowań w Europie
Choroby
Prof. Simon: Dlaczego społeczeństwo ma ponosić koszty dewiacji nieszczepienia się?
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem