Minister Altmaier powiedział, że "w niektórych obszarach, na przykład w przypadku dobrze zarabiających pracowników wykwalifikowanych, są argumenty przemawiające za obniżeniem podatków".

Czytaj także: Niemiecki minister finansów broni rekordowego długu

„Jeśli chodzi o podatki, chcę jasno powiedzieć, że moim zdaniem nie należy ich podnosić w czasie tej pandemii" - powiedział Peter Altmaier w programie telewizyjnym ARD Morgenmagazin. Minister dodał, że Niemcy skorzystały na stabilnym systemie podatkowym, który funkcjonuje przez ostatnie siedem lat.

Altmaier dodał, że są argumenty za obniżeniem podatków, zwłaszcza dla wysoko zarabiających robotników wykwalifikowanych, ale Niemcy muszą tutaj zachować rozsądek. Zdaniem ministra Europa musi się przygotować na presje konkurencyjną ze strony krajów Azjatyckich, które wcześniej poradziły sobie z pandemią i teraz szykują się do mocniejszej ekspansji w Europie oraz w USA.

- Dlatego też musimy doskonalić się w technologiach przyszłości, ochronie klimatu, transformacji energetycznej, ale także cyfryzacji i musimy iść naprzód, nawet podczas pandemii - podkreślił Peter Altmaier.