Będą kolejne zmiany w podatku obrotowym

Fala krytyki, do której włączyli się ministrowie, sprawi, że resort finansów po raz kolejny zmodyfikuje projekt ustawy. Najgłębsze zmiany dotkną franczyzy.

Publikacja: 10.02.2016 21:00

Foto: Bloomberg

Kontrowersyjny projekt ustawy o podatku obrotowym od sprzedaży detalicznej nie trafi do kosza, ale czekają go głębokie zmiany – takie deklaracje padły ze strony resortu finansów podczas środowego spotkania z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Wzięli w nim udział m.in. minister finansów Paweł Szałamacha oraz przedstawiciele branży.

Zmieniony dokument ma ujrzeć światło dzienne po 18 lutego, czyli po kolejnym spotkaniu Rady Dialogu Społecznego grupującej związki i pracodawców. Najgłębsze zmiany dotyczyć mają franczyzy. – Spodziewamy się zmiany definicji franczyzy – powiedział „Rzeczpospolitej" po spotkaniu Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu, która w środę rano rozmawiała na ten temat z Pawłem Szałamachą. – Chodzi o to, by wprowadzić rozróżnienie grup, które składają się z podmiotów mających oddzielny NIP, i tych, które są połączone kapitałowo.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Budżet i podatki
Tania ropa topi budżet Kremla. Zaczyna brakować pieniędzy na wojnę
Budżet i podatki
EKG. Zbliża się poważna dyskusja nad nowym budżetem UE. „Krew się będzie lała”
Materiał Partnera
Sztuczna inteligencja pomaga w pracy działom podatkowo-finansowym
Budżet i podatki
Deficyt finansów publicznych to 6,6 proc. PKB w 2024 r. GUS potwierdził dane
Budżet i podatki
Ponad 76 mld zł deficytu w budżecie państwa po marcu
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem