Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 10.07.2016 22:46 Publikacja: 10.07.2016 21:11
Foto: Bloomberg
Skarb Federalny Rosji podał, że wysokość rosyjskiego deficytu budżetowego zwiększyła się od stycznia do końca maja do 893,6 mld rubli (14 mld dol.). To skutek tego, że dochody budżetowe, bazujące na eksporcie tanich obecnie surowców energetycznych, były mniejsze o blisko 12 proc. rok do roku.
Jeszcze w końcu czerwca minister finansów Anton Siłuanow oceniał poziom deficytu na 4,3 proc. PKB. Wcześniej zapowiadał, że przy średniej cenie ropy 40 dol. za baryłkę w tym roku dziura budżetowa na koniec roku będzie na poziomie 3,3, proc. PKB. Obecnie ropa kosztuje 45–47 dol.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Polacy nie mają jednej odpowiedzi na pytanie, kto lepiej zarządza finansami publicznymi: Donald Tusk czy Mateusz...
O ponad 62 mld zł wzrósł dług finansów publicznych w II kwartale. Relacja długu sektora instytucji rządowych i s...
Indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman poinformowała o obniżkach podatków na setki artykułów konsumpcyjny...
– Rząd utrzymuje, że finanse publiczne są stabilne, opozycja cynicznie wpycha obecną ekipę na klif rosnącego zad...
Po stronie dochodowej przyszłoroczny budżet jest bardzo napięty i zagrożony. W związku z tym poważnie zagrożona...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas