Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.06.2017 13:35 Publikacja: 23.06.2017 13:02
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak
Według Morawieckiego poszczególne miesiące tego roku pokazują na poziom uszczelnienia systemu podatkowego. "To jest bardzo pozytywna informacja, którą warto przekazać, że mamy coraz bardziej uczciwie płacone podatki. Dzięki temu likwidujemy karuzele vatowskie i mamy stabilny system finansowy, niski deficyt budżetowy. Po maju trudno jest prognozować, jaki będzie stan deficytu budżetowego na koniec roku. Na pewno jakiś deficyt wystąpi" - ocenił Morawiecki.
Wicepremier sądzi, że deficyt sektora finansów publicznych będzie na koniec tego roku niższy niż zaplanowane 2,9 proc. PKB.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Bruksela chce wprowadzić nowy podatek dla firm osiągających obroty netto przekraczające 50 milionów euro. Nowa t...
Piwo jest jedyną używką, z której wpływy akcyzowe spadają, mimo wzrostu stawek tego podatku – wynika z rządowego...
Polski dług publiczny, niegdyś rozchwytywany przez tzw. nierezydentów, dziś wydaje się mało atrakcyjny. Przy ros...
Wcześniej zagorzały zwolennik prezydentury Donalda Trumpa, a potem wielki krytyk jego sztandarowej ustawy o wyda...
Ukraina zwiększa wydatki na wojnę do rekordowej kwoty. Rząd w Kijowie przyjął projekt nowelizacji budżetu na 202...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas