Reklama

Morawiecki: musimy dbać by przyszłoroczny deficyt nie przekroczył 3 proc.

Będziemy starali się utrzymać nasz budżet w ryzach, by było tak dobrze jak w tym roku i deficyt w 2018 roku nie przekroczył 3 proc. - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że prace nad przyszłorocznym budżetem są na bardzo zaawansowanym etapie.

Aktualizacja: 06.08.2017 09:58 Publikacja: 06.08.2017 09:55

Morawiecki: musimy dbać by przyszłoroczny deficyt nie przekroczył 3 proc.

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

"Musimy dbać, aby w przyszłym roku deficyt nie przekroczył 3 proc. Będziemy starali się utrzymać to w ryzach tak dobrze jak w tym roku. Perspektywy rozwoju są bardzo dobre" - powiedział Morawiecki.

"Cieszy mnie bardzo mocny przyrost eksportu szacowany na 8–9 proc. Cieszy mnie, że odbudowujemy naszą innowacyjność. W ślad za tym pojawią się lepsze zyski naszych przedsiębiorców, którzy będą mogli jeszcze więcej zapłacić swoim pracownikom" - podkreślił.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Budżet i podatki
Rosnący dług i deficyt. Jak Polacy oceniają rząd Tuska na tle Morawieckiego?
Budżet i podatki
Dług publiczny Polski rośnie. Już ponad 58 proc. PKB
Budżet i podatki
Indie obniżają podatki na setki produktów. Konsumpcja ma wystrzelić
Budżet i podatki
Sławomir Dudek, IFP: Projekt budżetu na 2026 r. ryzykowny. „Taniec na linie”
Budżet i podatki
Janusz Jankowiak: Finansom państwa i budżetowi szkodzi populizm fiskalny
Reklama
Reklama