Wysoka płaca minimalna to szansa dla automatów

Firma Maczfit rozwija system maszyn do sprzedaży gotowych posiłków, także z opcją podgrzania – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Sprzedaż żywności z urządzeń w Polsce to już niemal 1 mld zł.

Aktualizacja: 16.09.2019 12:54 Publikacja: 15.09.2019 21:00

Wysoka płaca minimalna to szansa dla automatów

Foto: Adobe Stock

Polski rynek automatów vendingowych rozwija się coraz szybciej. Liczba urządzeń, z których sprzedawane są napoje, przekąski czy kanapki, szacowana jest na ok. 70 tys., ale rośnie o kilka tysięcy rocznie. Choć jesteśmy daleko za Japonią czy Koreą Południową, w których z maszyn sprzedawane są nawet produkty chemiczne czy ubrania, to także w Polsce wchodzi on w zupełnie nowe produkty.

Wychodzimy z domu

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Londyn uderza w Moskwę największymi sankcjami w historii
Biznes
Nowy prezes PGZ przyszedł z Grupy Azoty
Biznes
Prezes Grupy Azoty rezygnuje z funkcji
Biznes
Umowa USA-Wielka Brytania gotowa. UE zniecierpliwiona. Nowy papież z Ameryki
Biznes
Cyfrowa rewolucja w samorządach
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem