Pandemia znacząco zwolniła procedurę mediacji, a „firma rozważy umowę tylko wtedy, jeśli będzie rozsądna finansowo i stworzy mechanizm skutecznego rozwiązywania możliwych przyszłych roszczeń. Teraz ma to zastosowanie bardziej niż kiedykolwiek" — stwierdził prezes Bayera, Werner Baumann powołując się na nadciągającą recesję i poważne wyzwania dotyczące płynnych środków w wyniku pandemii.

Liczba Amerykanów pozywających producenta środków chwastobójczych na bazie glifosat wzrosła do 52 500 z 48 600 w lutym — podała firma. Bayer zaprzecza, by Roundup czy jego aktywny czynnik glifosat wywoływał raka, bo przez kilkadziesiąt lat niezależne opracowania wykazywały, że jest bezpieczny do używania przez ludzi.

W I kwartale Bayer zwiększył zysk operacyjny (EBITDA) o 10,2 proc. do 4,39 mld euro, przekraczając średnio oczekiwane 4,17 mld przez analityków — wynika z danych Refinitiv. Poprawa była możliwa dzięki zwiększeniu o 14 proc. zysków działu środków chemicznych dla rolnictwa na skutek większej sprzedaży preparatów ochrony zasiewów i materiału siewnego. Xarelto, lek zapobiegający udarom zapewnił dodatkowy wzrost zysku o 19 proc. Bayer uprzedził jednak, że nie jest w stanie ocenić wpływu pandemii na jego roczne wyniki finansowe — odnotował Reuter.