Obstawianie wyniku amerykańskich wyborów prezydenckich jest chwilowo niemożliwe, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Firma bukmacherska Ladbrokers and William Hill już w piątek wstrzymała zakłady o wynik wyborów.

- To standardowa procedura i życzymy zdrowia Donaldowi i Melanii Trumpom – cytuje CNN oświadczenie firmy.

O tym, że został zakażony koronawirusem Donald Trump poinformował w piątek za pomocą Twittera. Tą samą drogą przekazana została informacja o tym, że również Pierwsza Dama zachorowała. Prezydent USA wykazywał objawy o średnim natężeniu i według doniesień, tylko raz trzeba było podać mu dodatkowy tlen. Według najnowszych informacji Donald Trump ma się coraz lepiej. Jednak musiał wstrzymać kampanię.

Choroba prezydenta USA powoduje jednak dużą niepewność przed mającymi się odbyć za miesiąc wyborami prezydenckimi. Przed zakażeniem Donalda Trumpa sondaże wskazywały na większe szanse jego konkurenta Joe Bidena.

Dla firm bukmacherskich wstrzymywanie zakładów to nic nowego. Ladbrokers and William Hill wstrzymywało już przyjmowanie zakładów, gdy np. zakażeniu koronawirusem uległ premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. W Zjednoczonym Królestwie można obstawiać wyniki wyborów, ale w USA nie można tego robić legalnie w żadnym ze stanów.