Firma zaprzestanie wydawania i sprzedawania literatury popularnonaukowej oraz prawniczej kierowanej do studentów prawa. Ma się za to skoncentrować na wydawaniu i sprzedaży podręczników, także językowych.
– Zmiana pociągnie za sobą nowe inwestycje. Wydawnictwo Szkolne PWN planuje m.in. wejście na rynek edukacji wczesnoszkolnej oraz inwestycje w nowe technologie dla rynku szkolnego – podała firma.
Jak tłumaczy w komunikacie spółki prezes Witold Szczęsny, po restrukturyzacji wydawnictwo będzie mogło zaoferować m.in. podręczniki elektroniczne, bazy wiedzy oraz materiały na tablice interaktywne, komputery czy tablety.
– Firma jest rentowna. Zmiany mają na celu dostosowanie jej do działania na obecnym rynku. Firma rezygnuje więc z pobocznych działalności i chce się skupić na wydawaniu podręczników dla szkół, także elektronicznych – mówi „Rz" Katarzyna Wierzbowska, odpowiadająca za kontakty firmy z mediami.
Restrukturyzacja oznacza też redukcję zatrudnienia. W firmie pracuje dziś ok. 150 osób. – Firma nie podaje na razie skali zwolnień, bo trwają negocjacje ze związkami zawodowymi. Będą to jednak zwolnienia grupowe – mówi Wierzbowska.