Problem techniczny uziemił trzeci samolot B787 Norwegiana  w Fort Lauderdale na Florydzie. Samolot miał w  sobotę  odlecieć do Sztokholmu.

Rzeczniczka taniej linii norweskiej, Anne-Sissel Skaanvik wyjaśnila, że Boeing miał przysłać części zamienne, a gdy dotrą na miejsce, technicy przystąpią do pracy. Nie potrafiła podać, co trzeba bylo naprawić w samolocie.

Samolot z 238 pasażerami był spodziewany w Sztokholmie we wtorek rano, ostatecznie wylądował w Środę o 14.40.

Norwegian uruchomił w końcu listopada trasę Sztokholm-Fort Lauderdale.

Samolot Ethiopiana testowany

B787 Ethiopian Airlines, który został mocno uszkodzony na skutek pożaru 12 lipca podczas postoju na lotnisku w Londynie, wykonał pierwszy próbny lot.. Remont kraal kilka miesięcy, Amerykanie wymienili dużą część kadłuba we części ogonowej.

Samolot wystartował w sobotę rano i przez trzy godziny krążył nad Morzem Północnym z różną prędkością i na różnych wysokościach, w tym nawet na 39 tys. stóp (ok.13 tys m.). O godz. 14.36 czasu miejscowego wrócił na lotnisko Heathrow.

Nie podano jednak terminu jego powrotu do eksploatacji, bo nie ma odpowiedzi na  wiele pytań. Najważniejsze z nich to, czy naprawa kadłuba była tymczasowa czy  ostateczną, jaki jest stan wnętrza po akcji gaszenia ognia?