Reklama
Rozwiń
Reklama

Zgoda między KGHM i MiedziCopper?

Niewykluczone, że spór o koncesje poszukiwawcze w województwie lubuskim uda się rozwiązać polubownie. Mocno zabiegają o to lokalne władze.

Publikacja: 16.12.2014 11:43

Ruszyły rozmowy KGHM i MiedziCopper w sprawie zakończenia sporu o koncesje.

Ruszyły rozmowy KGHM i MiedziCopper w sprawie zakończenia sporu o koncesje.

Foto: Bloomberg

– Budowa przemysłu górniczego to jeden z filarów strategii rozwoju naszego regionu, który wcale nie przystaje do stereotypu prężnej i zasobnej Polski zachodniej – mówi Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego. – Zależy nam na jak najszybszym doprowadzeniu do eksploatacji złóż miedzi i srebra, ponieważ to przełoży się na miejsca pracy i zwiększone wpływy podatkowe. Nie możemy wciąż z zazdrością patrzeć, jak rozwijają się sąsiedzi, gdzie wydobycie prowadzi KGHM – dodaje Elżbieta Polak.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Ukraina negocjuje z USA, wojskowe Schengen i paliwa kopalne na COP30
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Biznes
Gospodarcza pogoń trwa
Biznes
Spór o przepisy antynikotynowe na szczycie WHO w Genewie
Biznes
Superman #1 z pierwszego nakładu DC najdroższym komiksem w historii
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Biznes
Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za 55 mln dolarów. To rekord dla dzieła stworzonego przez kobietę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama