Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.09.2015 21:00 Publikacja: 14.09.2015 21:00
1 zdjęcie
ZobaczKopalnia Brzeszcze głęboko pod kreską
Foto: Rzeczpospolita
SRK dopuściła do negocjacji wszystkie firmy, które złożyły oferty wstępne na zakup kopalni. Wśród zainteresowanych przejęciem tego nierentownego dziś zakładu znalazły się: państwowy Węglokoks Kraj, spółka celowa RSG, której jedynym udziałowcem jest obecnie Tauron, oraz FTF Columbus – firma powiązana z Michałem Sołowowem, kontrolującym m.in. chemiczny Synthos. Rozmowy ruszą we wtorek i potrwają do czwartku. – Negocjacje mają doprowadzić do sprzedaży kopalni do 25 września – zapowiada Witold Jajszczok, rzecznik SRK.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa będzie firmy sporo kosztować. Ale to niejedyny problem. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie bowiem nawet sprawy z czekających ich obowiązków.
Po panicznym sprowadzaniu z całego świata węgla w 2022 r. pozostały niewykorzystane zwały i wiele wątpliwości.
Najbardziej zaangażowane w rozwój SMR firmy – Orlen Synthos Green Energy i KGHM – podtrzymują opinię o atrakcyjności tej technologii. Wątpliwości dotyczą terminów.
Tomasz Ślęzak został w wybrany przez radę nadzorczą Węglokoksu nowym prezesem. Zastąpił Tomasza Heryszka, który był prezesem Węglokoksu od maja 2019 r. Nowy prezes pracował wcześniej w hutniczej spółce ArcelorMittal Poland.
Synthos nie wyklucza, że Orlen może wycofać się z planów wspólnej budowy floty modułowych reaktorów atomowych (SMR), ale na pewno nie wpłynie to na realizację samego przedsięwzięcia, poinformował w rozmowie z ISBnews prezes Synthosu Zbigniew Warmuz.
Mariusz Kamiński, do niedawna odpowiedzialny za służby specjalne w poprzednim rządzie, zarzuca spółce Orlen Synthos Green Energy, na którą wpływ ma Orlen i Synthos kierowane odpowiednio przez Daniela Obajtka oraz Michała Sołowowa, kłamstwa i manipulacje, jakoby służby miały utrudniać rozwój małego atomu.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało decyzję zasadniczą dla lokalizacji małych reaktorów atomowych spółki Orlen Synthos Green Energy. Media informowały wczoraj, że decyzje blokuje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Spółka celowa Orlenu i Synthosu potwierdza, że ABW miało swoje zastrzeżenia.
W pierwszej połowie br. polskie kopalnie wydobyły prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż przed rokiem. Sprzedaż była również mniejsza prawie o 6,4 mln ton rok do roku. Czy będzie potrzebna interwencja rządu na rynku węgla w postaci dodatkowego importu jak w poprzednim roku? Zapowiedź największej spółki energetycznej w kraju wskazuje, że takich planów w tym roku już nie ma.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas