Wreszcie ktoś wygrał główną nagrodę w loterii. 5 mld złotych czeka na szczęśliwca

Wreszcie ktoś skreślił zwycięskie liczby jackpota Powerball szacowanego na 1,3 miliarda dolarów (około 5 mld złotych), który byłby czwartą co do wielkości nagrodą główną w historii loterii.

Publikacja: 07.04.2024 12:12

Wreszcie ktoś skreślił zwycięskie liczby jackpota Powerball

Wreszcie ktoś skreślił zwycięskie liczby jackpota Powerball

Foto: Adobe Stock

Losowanie zostało opóźnione o wiele godzin, a w Powerball widniała informacja „jedna loteria uczestnicząca, która potrzebuje dodatkowego czasu na wykonanie wymaganych procedur przed losowaniem”.

„Zasady gry Powerball wymagają, aby każdy bilet sprzedawany w całym kraju był sprawdzany i weryfikowany w dwóch różnych systemach komputerowych przed wylosowaniem zwycięskich liczb. Ma to na celu zapewnienie, że każdy bilet sprzedany na losowanie Powerball został rozliczony i ma równe szanse na wygraną. Dziś wieczorem mamy jedną jurysdykcję, która potrzebuje dodatkowego czasu na zakończenie procesu losowania wstępnego” – poinformował Powerball.

Sobotnie zwycięskie liczby to 44, 27, 52, 22, 69 i Powerball 9.

Czytaj więcej

Kumulacja popularnej loterii wzrosła do oszałamiającej sumy 4,3 mld złotych

Szczęśliwy zwycięzca losowania Powerball, które odbyło się w sobotni wieczór, może wybrać nagrodę w formie 29 płatności rocznych lub kwotę ryczałtową szacowaną na 608,9 miliona dolarów. Kumulacja wzrosła do 1,3 miliarda dolarów po tym, jak żaden los nie trafił w liczbę sześciu liczb ze środowego losowania, co czyni ją czwartą co do wielkości wygraną w grze Powerball. Jest to także ósmy co do wielkości jackpot w loterii w USA, przewyższający jackpot Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów, który został wygrany przez los w New Jersey w zeszłym tygodniu.

Jedna z najdłuższych serii w grze bez zwycięzcy jackpota

Według Powerball była to jedna z najdłuższych serii w grze bez zwycięzcy jackpota, a ostatni jackpot został wygrany trzy miesiące temu. W Nowy Rok los w Michigan przyniósł jackpot o wartości 842,4 miliona dolarów. Według Powerball od tego czasu odbyło się 40 losowań z rzędu, w których nie wyłoniono zwycięzcy jackpota.

Czytaj więcej

Gigantyczna wygrana w loterii. Do zgarnięcia prawie 4 mld złotych

Według loterii największa wygrana w Powerball i największa nagroda w loterii w USA wyniosła 2,04 miliarda dolarów dzięki losowi zakupionemu w Kalifornii w listopadzie 2022 roku. Miejsca od drugiego do czwartego to 1,765 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii, 2023 r.); 1,586 miliarda dolarów (trzy bilety, 2016); i 1,08 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii, 2023).

Według loterii szanse na wygranie dowolnej nagrody w losowaniu Powerball wynoszą 1 do 24,9, a szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Bilety na Powerball kosztują 2 dolary za grę i są sprzedawane w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania odbywają się w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 22:59. ET w Tallahassee na Florydzie.

Biznes
Tony Mercer: Wielka zmiana w usługach wizowych i identyfikacyjnych
Biznes
TikTok: Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas absolutnym priorytetem
Biznes
Polskie miasta coraz częściej grają w zielone
Biznes
Orlen może zrezygnować z prasy i usług kurierskich. Odwrotu od fuzji nie będzie
Biznes
II Kongres Przedsiębiorstw Rodzinnych „SUKCESJA W BIZNESIE”
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy