Francuzi nie boją się wojny, otwierają nowy hotel w Kijowie

Accor Live Limitless, francuski operator hoteli otworzył w Kijowie nowy obiekt. To kolejny z trzech hoteli, jakie Francuzi uruchomili w Ukrainie, pomimo wojny.

Publikacja: 13.01.2024 16:03

Accor Live Limitless, francuski operator hoteli otworzył w Kijowie nowy obiekt

Accor Live Limitless, francuski operator hoteli otworzył w Kijowie nowy obiekt

Foto: Bloomberg

Accor należy do kilku grup zachodnich operatorów hoteli, które jako pierwsze wycofały się z Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę, już na początku marca 2022 roku. Ale jako jedna z niewielu nie zrezygnowała z biznesu w tym kraju.

Większość z ukraińskich hoteli początkowo zmieniła się w schronienia dla uchodźców, stanowiły także bezpieczne miejsce podczas rosyjskiego ostrzału, bo większość z nich posiada podziemne parkingi.

Czytaj więcej

Rafał Brzoska: Polski biznes musi zbudować fundusz odbudowy Ukrainy

— Ibis Kiev Beresteiska znakomicie uzupełni naszą ukraińską sieć — cieszył się Andrei Dawidenko, dyrektor generalny Accora na Ukrainę, Gruzję i kraje WNP podczas uroczystości otwarcia kolejnej placówki. Przy tym Francuzi nie żyłują cen i nie korzystają z tego, że otwartych placówek hotelowych jest w tej chwili niewiele. Nocleg w kijowskim Ibisie, to wydatek równowartości 235 złotych.

I nie jest to pierwsza placówka Accora w Ukrainie otwarta w czasie wojny, która nie zmieniła planów Francuzów w tym kraju. Ostrzały rakietowe ukraińskich miast nie powstrzymały Accora przed otwarciem ibis & Adagio Kiev, ibis Lvov, Novotela we Lwowie i Adagio Kiev Beresteiska Adagio i Ibis w stolicy Ukrainy mieszczą się w tym samym budynku w Alei Zwycięstwa 55. Pierwszy z nich ma 105 pokojów, drugi — 156.

Nowe zagraniczne hotele w Kijowie

Adagio Kiev Beresteiska ma pokoje przygotowane na spełnienie potrzeb osób, które chcą się zatrzymać na dłuższy czas. Są w nich aneksy kuchenne, miejsce do pracy, WiFi. Ibis Kiev Beresteiska jest z kolei przystosowany do organizowania konferencji, posiada 6 sal konferencyjnych.

Czytaj więcej

Bliżej wielkich pieniędzy dla Ukrainy. Rosjanie się odgrażają

AccorHotels zarządza jeszcze w Kijowie 5-gwiazdkowym Fairmont Grand Hotel i czterogwiazdkowym Mercure Kiev Congress Hotel oraz MGallery Hotel de Paris w Odessie.

Dzisiaj Accor na Galery świecie 5,487 hoteli i jest aktywny w 110 krajach. Należy do niego 40 sieci funkcjonujących m.in. pod markami Raffles, Sofitel, Fairmont, OneFineStay, MGallery, Pullman, Swissotel, Grand Mercure, The Sebel, 25 hours, Novotel, Mercure, Adagio, Mama Shelter, Ibis, Ibis Styles, Adagio success, Ibis Budget, Jo & Joe, hotelFormule1, hotel F1, Thalassa sea & spa.

Accor Group jest jednym z największych na świecie operatorów hoteli. Swoją pierwszą placówkę Francuzi w Lille w 1967 roku. Był to budżetowy Novotel.

Biznes
Sieci 5G w Polsce zrównały zasięg
Biznes
System kaucyjny zbudują sprytni, a nie duzi, gracze
Biznes
Praktycznie o przyszłości otwartego oprogramowania. Konferencja Open Source Day 2024 już 18 kwietnia
Biznes
Są unijne kary za łamanie sankcji wobec Rosji. Więzienie i ogromne grzywny
Biznes
Zwrot akcji w sprawie ratowania Poczty Polskiej. Andrzej Duda zablokuje wypłatę?