Rudy Giuliani fatalnie wyszedł na pracy dla Trumpa. Jest bankrutem

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani ogłosił upadłość, zaledwie kilka dni po tym, jak ława przysięgłych nakazała mu zapłacić prawie 150 milionów dolarów dwóm byłym pracownicom lokali wyborczych w stanie Georgia za zniesławienie.

Publikacja: 22.12.2023 12:05

Rudy Giuliani fatalnie wyszedł na pracy dla Donalda Trumpa

Rudy Giuliani fatalnie wyszedł na pracy dla Donalda Trumpa

Foto: AFP

Z akt sądu wynika, że Giuliani ma długi od 100 do 500 milionów dolarów i aktywa o wartości do 10 milionów dolarów. Ogłoszenie upadłości to kolejna porażka byłego burmistrza Nowego Jorku, prokuratora federalnego i byłego współpracownika byłego prezydenta Donalda Trumpa. Giuliani był prawnikiem Trumpa po przegranych przez niego wyborach w 2020 roku – informuje CNN.

Giuliani wśród swoich zobowiązań wymienia prawie 1 milion dolarów niezapłaconych podatków, a także setki tysięcy dolarów należnych prawnikom i księgowym. Wymienia także toczące się procesy sądowe, w tym trzy sprawy o zniesławienie w związku z jego wypowiedziami po wyborach w 2020 r., które nie trafiły jeszcze do sądu, a które mogą zwiększyć jego dług, jeśli w tych sprawach zostanie skazany na zapłatę odszkodowania.

Czytaj więcej

Trump pogrążył Giulianiego. Upadek niegdysiejszego bohatera i "burmistrza Ameryki"

„Złożenie wniosku nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem” – powiedział CNN doradca Giulianiego, Ted Goodman. „Nikt rozsądny nie mógł faktycznie uwierzyć, że burmistrz Rudy Giuliani będzie w stanie zapłacić tak wysoką karę” – dodał Goodman.

Praca dla Trumpa pogrążyła Giulianiego

Rozdział 11 zapewni Giulianiemu możliwość i czas na złożenie apelacji, zapewniając jednocześnie przejrzystość jego finansów pod nadzorem sądu upadłościowego, aby zapewnić wszystkim wierzycielom równe i sprawiedliwe traktowanie w całym procesie. Orzeczenie to nadeszło dzień po tym, jak sędzia federalny, który nadzorował głośną sprawę o zniesławienie, stwierdził, że dwie powódki – Ruby Freeman i Shaye Moss – mogą natychmiast rozpocząć starania o windykację od Giulianiego.

Czytaj więcej

Trump chciał zbudować apartament dla Putina za 50 mln dol. Jest potwierdzenie

Podczas procesu adwokat Giulianiego Joseph Sibley powiedział, że Freeman i Moss domagają się „cywilnego odpowiednika kary śmierci”. „Próbują wykończyć pana Giulianiego” – powiedział Sibley. Giuliani może zwrócić się do sądu upadłościowego o umorzenie swojego długu wobec Moss i Freeman – w ten sam sposób, w jaki Alex Jones próbował to zrobić w sprawie o zniesławienie w Sandy Hook. Co mu się jednak nie udało.

Adwokaci Moss i Freeman zasygnalizowali, że szybko wystąpią z wnioskiem o zastaw na istniejących nieruchomościach Giulianiego w Nowym Jorku i na Florydzie oraz przeszukają podmioty, które mogą przekazywać mu pieniądze, takie jak Newsmax, gdzie ma własny program.

Biznes
Anna Pruska, prezeska Comarchu: Ekspansja zagraniczna jest dla nas w tym roku kluczowa
Biznes
Niemcy: Europa jest otwarta na chińskie samochody, ale nie za wszelką cenę
Biznes
Firmy coraz więcej pieniędzy wydają na krajowy sport. Będzie rekord?
Biznes
Poczta Polska dostanie wielki przelew z budżetu państwa
Biznes
Igor Klaja, prezes 4F: Budujemy polskiego Adidasa