VFS Global dostawcą usług wizowych i paszportowych dla rządu brytyjskiego w 142 krajach

Firma VFS Global została wybrana na dostawcę usług we wszystkich zagranicznych centrach obsługi wniosków wizowych Wielkiej Brytanii, działających w 142 krajach. Wraz z uruchomieniem brytyjskich centrów obsługi w kolejnych 84 państwach, liczba obsługiwanych przez VFS Global wnioskodawców wzrośnie o ok. 3,8 miliona rocznie.

Publikacja: 21.12.2023 12:00

VFS Global dostawcą usług wizowych i paszportowych dla rządu brytyjskiego w 142 krajach

Foto: AdobeStock

Firma VFS Global, która współpracuje z rządem brytyjskim od 2003 roku, podpisała umowę na obsługę zagranicznych centrów obsługi wniosków wizowych i o nadanie obywatelstwa Wielkiej Brytanii.

W 2024 roku VFS Global uruchomi 240 brytyjskie centra obsługi wniosków wizowych i o nadanie obywatelstwa (Eng: Visa and Citizenship Application Service, VCAS) w 142 krajach Afryki i Bliskiego Wschodu, obu Ameryk, Europy, Chin, Tajwanu, regionu Australazji oraz Azji i Pacyfiku. Centra te będą przyjmować wszelkiego rodzaju wnioski wizowe, a w niektórych miejscach również wnioski o paszporty brytyjskie. Szacuje się, że rocznie nowe centra będą obsługiwać ok. 3,8 miliona wnioskodawców łącznie.

Ponadto, VFS Global planuje realizację inwestycji, których celem jest poprawa jakości i dostępności usług. Obejmują one m.in. przygotowanie nowych stron internetowych dla klientów oraz podniesienie standardów obsługi osób składających wnioski osobiście. By to osiągnąć, VFS Global wykorzysta najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniające skuteczne narzędzia do weryfikacji tożsamości oraz obsługiwania wniosków o wizy i paszporty zgodnie z ustalonymi procedurami i z zabezpieczeniem przed ewentualnymi zagrożeniami. Nowa umowa ma przynieść korzyści finansowe rządowi Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kontrakt trafił w nasze ręce i mamy możliwość rozszerzenia współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii jako dostawca usług wizowych dla wszystkich wnioskodawców za granicą - powiedział Zubin Karkaria, założyciel i prezes VFS Global. - Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie działalności w nowych lokalizacjach. Podnosząc jakość naszych usług, chcemy przede wszystkim, aby proces realizacji wniosków o przyznanie wiz i paszportów przebiegał w sposób płynny, prosty i bezpieczny - dodał.

Wielka Brytania jest popularnym celem dla podróżnych z całego świata. Według danych z czerwca 2023 roku liczba wniosków wizowych wzrosła o 96 proc. w porównaniu z czerwcem 2022 roku. Cztery pierwsze miejsca wśród wnioskodawców zajmują klienci z Indii (30 proc.), Chin (13 proc.) oraz Nigerii i Turcji (6 proc.).

Poza centrami VCAS, firma VFS Global powiększy sieć dodatkowych, płatnych centrów aplikacyjnych w popularnych hotelach i kurortach. Rozwiązanie to funkcjonuje już w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Stanach Zjednoczonych.

Umowa z rządem brytyjskim jest szóstą, globalną umową podpisaną przez VFS Global w 2023 roku. Wcześniej zdobyła m.in. kontrakt na świadczenie usług związanych ze zbieraniem danych biometrycznych w Australii oraz odnowiła umowę na globalne usługi wizowe ze Szwecją.

Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody
Biznes
Polski rynek pracy nie tylko dla Polaków
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Rząd Węgier zachęca biznes do współpracy z Rosją