BLACK WEEK. Teraz - 75% taniej!
Skorzystaj z oferty roku.
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Aktualizacja: 29.11.2023 13:03 Publikacja: 12.10.2023 03:00
Pakiety medyczne są benefitem pozapłacowym, który najbardziej odciąża budżet domowy
Foto: Adobe Stock
Badanie „Zdrowy pracownik 2023” zrealizowane przez ICAN Institute na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED pokazuje, że benefitem pozapłacowym, który w czasach wysokiej inflacji, podwyżek cen energii i usług najmocniej odciąża budżety domowe, są pakiety medyczne. Wskazało je sześciu na dziesięciu ankietowanych. Jest to przy tym najważniejszy benefit niezależnie od wieku czy stanowiska.
Na drugim miejscu znalazło się dofinansowanie do wypoczynku (45 proc.), przy czym jest ono tym ważniejsze, im starszy jest ankietowany. Na najniższym podium benefitów najsilniej odciążających finanse domowe znalazł się darmowy transport do pracy (41 proc.), co nie dziwi, biorąc pod uwagę wysokie koszty paliwa czy zakupu pojazdu.
BLACK WEEK. Teraz - 75% taniej!
Skorzystaj z oferty roku.
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Zwiększone bezpieczeństwo dokumentów oraz gwarancja ich autentyczności to jedne z wielu zalet kwalifikowanych pieczęci elektronicznych. Te nowoczesne narzędzia, stanowiące cyfrowy odpowiednik tradycyjnych pieczątek, znajdują szerokie zastosowanie w codziennym funkcjonowaniu firm i instytucji.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
O znaczeniu certyfikacji drewna w Polsce w systemie FSC dla krajowego przemysłu drzewno-meblarskiego – mówi Małgorzata Dobies-Turulska, prezeska IKEA Industry w Polsce i dyrektorka generalna IKEA Industry Zbąszynek.
Charlie Munger, wspólnik Warrena Buffetta, wiceprzewodniczący rady dyrektorów firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway, zmarł w wieku 99 lat.
Polskie firmy ICT odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Jedne uważają, że przyniosła ona trwające nawet teraz wyhamowanie zamówień. Inne – wprost przeciwnie.
Decyzja o zatrzymaniu projektu izery byłaby bardzo zła i nieuzasadniona ekonomicznie – uważa Tomasz Kędzierski, dyrektor strategii i rozwoju biznesu ElectroMobility Poland.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Fundacja K.I.D.S. wspólnie z organizacją I4KIDS Europe, zorganizowała międzynarodową konferencję Pediatric Innovation Day, która promowała wymianę wiedzy i inspiracji do dalszych badań w celu wprowadzenia innowacji w dziecięcych szpitalach i tworzenia tych miejsc przyjaznym małym pacjentom. Dzięki takim wydarzeniom innowacje pediatryczne w Polce stają się rzeczywistością.
Okres adolescencji jest niezwykle ważnym etapem rozwoju. Młodzi ludzie kształtując swoją tożsamość, z jednej strony poszukują różnic między sobą a „innymi”, a z drugiej mają potrzebę przynależności.
Szpitale powinny koncentrować się na konsekwentnym poszerzaniu oferty świadczeń tak, by naprawdę odpowiadała ona potrzebom.
AI w placówkach medycznych | Naszym celem jest zbudowanie wysoko zaawansowanego technologicznie systemu jednocześnie osadzonego w wartościach humanistycznych i etycznych.
Dominującym trendem w państwach Europy jest przeznaczanie coraz większych zasobów na opiekę zdrowotną i społeczną.
„Wspólny głos naszą siłą” – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który właśnie teraz, 29 listopada 2023 r., ruszył w Warszawie.
Przed cukrzycą typu 2, najczęściej występującym typem cukrzycy, chroni szybkie chodzenie - wynika z badania, o którym pisze "The Guardian".
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą przepisów dotyczących obowiązku przynależności lekarza do izby oraz odpowiedzialności zawodowej.
Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił apelację ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania z NNW dla wdowy po mężczyźnie, który zmarł na skutek wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu szerszenia pomimo podania adrenaliny. Zdaniem ubezpieczyciela przyczyna śmierci była inna.
Rząd federalny musi zaoszczędzić kilka miliardów euro. Były grecki minister Panagiotis Lafazanis, który sprawował urząd w szczytowym momencie kryzysu zadłużeniowego Grecji radzi teraz Niemcom co mają zrobić by zdobyć gotówkę.
Świeżo upieczonemu szefowi polskiej dyplomacji zostało kilkadziesiąt godzin do złożenia misji. Ale twierdzi, że znalazł wielką sprawę, która pozwoli mu przejść do historii: ratowanie polskiej państwowości.
Nowa sejmowa większość nie planuje likwidować komisji ds. badania wpływów rosyjskich, która powstała na podstawie ustawy tzw "lex Tusk". Nowi członkowie komisji mają przyjrzeć się rosyjskim wpływom za rządów PiS.
Ludzkość ma olbrzymi dług wobec zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach – mówi Zofia Pawelska, założycielka Fundacji Lab Rescue oraz członkini Krajowej Komisji Etycznej do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sześć państw tworzących Wspólne Siły Ekspedycyjne wyśle okręty i samoloty w rejon Morza Bałtyckiego i Morza Północnego.
Inwestorzy obawiają się, że koncern zostanie obciążany dużymi, dodatkowymi daninami z tytułu wydobycia gazu w Polsce. Pozyskane pieniądze mają posłużyć do sfinansowania mrożenia cen prądu, ciepła i gazu dla gospodarstw domowych do połowy 2024 r.
Po wypadku, do którego doszło w tym tygodniu w Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zmarł 85-letni taksówkarz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo.
„Wspólny głos naszą siłą” – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który właśnie teraz, 29 listopada 2023 r., ruszył w Warszawie.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to innowacyjne rozwiązanie Ministerstwa Finansów, mające na celu usprawnienie i scentralizowanie procesu rejestracji faktur w obrocie gospodarczym w Polsce. Zgodnie z planem Ministerstwa, już w 2024 roku KSeF stanie się obligatoryjny dla wszystkich przedsiębiorców. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące funkcji, celu i korzyści związanych z KSeF, a także informacje o obowiązkach przedsiębiorców związanych z jego użyciem.
Zwiększone bezpieczeństwo dokumentów oraz gwarancja ich autentyczności to jedne z wielu zalet kwalifikowanych pieczęci elektronicznych. Te nowoczesne narzędzia, stanowiące cyfrowy odpowiednik tradycyjnych pieczątek, znajdują szerokie zastosowanie w codziennym funkcjonowaniu firm i instytucji.
Za badanie techniczne auta płacimy dzisiaj 98 zł. Mimo rosnących kosztów stawiki ustalone 19 lat temu, w 2004 roku nie zmieniły się do dzisiaj. Według Marcina Barankiewicza, prezesa Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów realna stawka za badanie powinna wynosić nawet 430 zł.
Posłowie PiS próbowali zakłócić wystąpienie najmłodszego parlamentarzysty obecnej kadencji Sejmu, posła Polski 2050 Adam Gomoły. Ich okrzyki spotkały się z reakcją marszałka Sejmu Szymona Hołowni. - Nie Jay-Z, tylko gen Z, panie pośle Kaleta. To są jednak dwa różne zjawiska - powiedział marszałek Sejmu.
Ryanair ogłosił trzy nowe trasy z Polski - od kwietnia będzie latał do Dubrownika z Krakowa, Poznania i Wrocławia.
Reputacja w biznesie jest decydująca. Partnerzy chcą mieć pewność, że ich praca, inwestycje i zaangażowanie nie zakończą się fiaskiem i że w kwestiach biznesu mogą sobie wzajemnie ufać. Zaufanie to jednak nie jest taka prosta sprawa. Szczególnie w Polsce od dawna wybrzmiewa z różnych badań informacja, że Polacy oszczędnie gospodarują zaufaniem.
Jacek Siewiera, szef BBN poinformował we wtorek, że Polska wyśle do Finlandii doradców wojskowych. Na zapowiedź tę zareagował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.
Prokurator Ewa Wrzosek zapowiedziała złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa przez nowego ministra sprawiedliwości. To pokłosie wtorkowego wystąpienia Marcina Warchoła w Sejmie.
O znaczeniu certyfikacji drewna w Polsce w systemie FSC dla krajowego przemysłu drzewno-meblarskiego – mówi Małgorzata Dobies-Turulska, prezeska IKEA Industry w Polsce i dyrektorka generalna IKEA Industry Zbąszynek.
Nowy przewodniczący sejmowej komisji kultury i środków przekazu, Bogdan Zdrojewski zapowiedział zniesienie abonamentu rtv i koniec z wielomilionowymi dotacjami na media publiczne - poinformował portal wirtualnemedia.pl.
Ministrem – Członkiem Rady Ministrów w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego został poseł Suwerennej Polski Jacek Ozdoba. Czym ma zajmować się dotychczasowy wiceminister klimatu?
Każdy kto podróżuje, niszczy środowisko, bo powoduje emitowanie dwutlenku węgla. Amerykański touroperator proponuje obowiązkowe „paszporty węglowe” z limitem emisji - można by tyle podróżować, ile pozwoli to ograniczenie.
Szef koncernu Stellantis twierdzi, że jest gotowy na zmianę strategii działania jeśli okaże się, że samochody elektryczne nie będą w przyszłości jedynym słusznym rozwiązaniem.
Pogoń Szczecin przegrała ze Stalą Mielec 2:3 i to wynik, z którym Portowcom trudno się pogodzić. Ponownie okazało się, że własny stadion drużynie nie pomaga.
W jednym ze sklepów, znajdujących się w poznańskiej galerii handlowej Avenida, doszło do pożaru. Ewakuowano 500 osób.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas