Fundusz Mada Global to fundusz inwestycyjny private equity, działający w oparciu o regulacje organów nadzoru finansowego, znajdujący się na 34. miejscu listy securities and commodities authorities. Właśnie ogłosił, że planuje wejście na polski rynek piłkarski i od ponad roku uważnie przygląda się polskim klubom piłkarskim analizując możliwości działania na naszym rynku.

Czytaj więcej

Rosną wydatki na krajowy e-sport

Mając w planach potencjalne przejęcie, Mada Global stworzyła w Warszawie spółkę Football Culture Poland, której prezesem został Paolo Urfer. Kilka dni temu media donosiły, że reprezentuje on kapitał arabski i z USA, i może być potencjalnym chętnych do nabycia Śląska Wrocław. Aktualnie 99 procent akcji Śląska należy do władz Wrocławia. Paolo Urfer pełni także funkcję project managera oraz głównego inwestora Mada Global.

- Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie – nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. kluczowy będzie odpowiedni timing – chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowywanie drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024 – mówi Paolo Urfer.