We wczesnych godzinach porannych zespół IKMT (Państwowej Inspekcji Ochrony Terytorialnej) przybył do hotelu "Prestige Resort" w Golem, w pobliżu miejscowości Durres w Albanii, gdzie rozpoczął nielegalną rozbiórkę dwóch basenów – podała jako pierwsza TVN24 za albańską telewizją News 24.

W ośrodku są urlopowicze z Polski, którzy zamieścili zdjęcia niszczonej infrastruktury na Twitterze. Wakacje w Prestige Resort sprzedawały w Polsce dwa największe biura podróży - Rainbow i Itaka, ale w piątek, 2 września nie było już tej oferty na ich stronach. Pozostały tam tylko bardzo pozytywne opinie klientów obu biur. Chwalili zwłaszcza miłych ludzi z obsługi oraz właśnie infrastrukturę i kompleks basenów.

Czytaj więcej

Hotelarze nie liczyli aż na taki popyt we wrześniu. Sezon trwa w najlepsze

Można było natomiast wykupić pobyt w tym ośrodku i to już od rozpoczynającego się weekendu na Booking.com i Agoda.

- Zeszliśmy na śniadanie i wszyscy byliśmy zaskoczeni. Na teren hotelu wjechał ciężki sprzęt i zaczęła się rozbiórka dwóch z trzech basenów. Dziś dojechała duża grupa turystów z Polski. Nie wiem, czy będziemy mogli tutaj zostać. Nie mamy żadnej informacji o tym, że musimy zmienić miejsce pobytu. Niektórzy mówią, że będzie przeprowadzona rozbiórka całego hotelu - powiedział TVN24 turysta z Polski, który przebywa w hotelu "Prestige Resort" .

Natomiast jak napisano na stronach internetowych albańskiej News 24 "we wczesnych godzinach porannych zespół IKMT (Państwowej Inspekcji Ochrony Terytorialnej) przybył do hotelu, gdzie rozpoczął nielegalną rozbiórkę dwóch basenów". Dodano, że rozbiórkę zarządził sam premier Albanii Edi Rama.

Według źródeł telewizji hotel jest "całkowicie legalną konstrukcją". "Akcja wyburzenia dwóch basenów uzdrowiskowych jest nielegalna i bez dokumentacji na interwencję" - napisał News 24, załączając pismo potwierdzające, że projekt budowy tego hotelu został zatwierdzony zgodnie z prawem i podpisany przez albańskiego szefa rządu.