Tweety Muska pojawiły się po publikacji informacji „Wall Street Journal”, który cytował anonimowe źródła mówiące, że miał on krótki romans z Shanahan. Gazeta podała, że romans skłonił Brina do złożenia wniosku o rozwód z Shanahan na początku tego roku i zakończył długą przyjaźń obu miliarderów branży technologicznej.

Elon Musk napisał na Twitterze: „Siergiej i ja jesteśmy przyjaciółmi i wczoraj wieczorem byliśmy razem na imprezie! Widziałem Nicole tylko dwa razy w ciągu trzech lat, za każdym razem w towarzystwie wielu innych ludzi. Nic romantycznego”. Sergey Brin i Nicole Shanahan odmawiają komentarzy na temat informacji WSJ.

Brin złożył pozew o rozwód, powołując się na „różnice nie do pogodzenia” – pisze WSJ, powołując się na dokumenty, które, jak twierdzi, zostały złożone w Sądzie Najwyższym hrabstwa Santa Clara. Reuters nie był w stanie ustalić, czy faktycznie złożono dokumenty rozwodowe. WSJ pisze także, że Brin poinstruował swoich doradców, aby sprzedawali osobiste inwestycje w spółki Muska po tym, jak dowiedział się o aferze. Gazeta pisze, że nie jest w stanie określić, jak duże były te inwestycje, ani czy dokonano jakiejkolwiek sprzedaży.

W czasie rzekomego romansu w grudniu, Brin i jego żona byli w separacji, ale nadal mieszkali razem, pisze Wall Street Journal, powołując się na osobę bliską Nicole Shanahan.