Reklama
Rozwiń

Hotele borykają się z falą odwoływanych rezerwacji. Wojna straszy turystów

Potencjalnych gości z zagranicy odstrasza wojna blisko polskich granic. Niektórym przeszkadzają zakwaterowani w hotelach uchodźcy. Przy słabnącej frekwencji hotelarzy dobija wzrost kosztów.

Publikacja: 28.03.2022 07:51

Wiele polskich hoteli udzieliło gościny ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną. Wśród nich naj

Wiele polskich hoteli udzieliło gościny ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną. Wśród nich najwięcej jest kobiet z dziećmi. Na zdjęciu: jeden z hoteli w Krakowie.

Foto: PAP

Kondycja branży hotelowej, już dramatycznie osłabiona przez pandemię, teraz pogorszy się jeszcze bardziej – alarmują hotelarze. Wzbiera fala odwoływanych rezerwacji, zwłaszcza w miejscach odwiedzanych przez obcokrajowców z zachodniej Europy: z wyjazdu do Krakowa rezygnują turyści z Wielkiej Brytanii i Irlandii, ponadto Francuzi czy Hiszpanie oraz Niemcy. Niemieckich gości zaczęło brakować również w Trójmieście i na Pomorzu Zachodnim, odwołują przyjazdy Skandynawowie.

Do turystycznych miejscowości blisko wschodniej granicy nie przyjeżdża praktycznie nikt. Polacy chętnie odwiedzający „na powitanie wiosny” Bieszczady, teraz masowo się wycofują. – Wszystkie rezerwacje świąteczne zostały odwołane. Choć u nas życie toczy się teraz normalnie, ludzie boją się, że wojna w Ukrainie przekroczy granicę – mówi Grażyna Kocyłowska, dyrektor pensjonatu Perełka w Cisnej.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam