„To naprawdę ważny moment dla kobiet-przedsiębiorców” – powiedziała Sara Blakely, założycielka Spanx, która zachowa „znaczący” udział w firmie i zostanie jej prezesem wykonawczym. Blakely przypomniała, że kiedy założyła Spanx w 2000 roku, zrobiła to z zaledwie 5000 dolarami oszczędności – informuje CNN. „Założyłam tę firmę bez doświadczenia biznesowego i z bardzo małymi pieniędzmi, ale najbardziej zależało mi na kliencie, co dało mi odwagę do uruchomienia firmy” – napisała Blakely w oświadczeniu.

Spanx, Inc. to amerykański producent bielizny modelującej i wyszczuplającej, założony w Atlancie w stanie Georgia. Firma produkuje głównie figi, rajstopy i inną bieliznę damską, a od 2010 roku również bieliznę męską. Produkty firmy zyskały na popularności po tym jak Oprah Winfrey nazwała je swoimi „ulubionymi rzeczami” w programie telewizyjnym. Założycielka firmy Sara Blakely wysłała jej zestaw bielizny w ramach akcji promocyjnej. Winfrey zainteresowała nie tylko bielizna, ale także historia założycielki, która rozkręciła biznes od zera. Bielizna szybko zyskała na popularności a wśród celebrytek, które przyznają się do jej noszenia są m.in. aktorki Gwyneth Paltrow i Jessica Alba.

Firmy poinformowały, że umowa z Blackstone pozwoli Spanxowi zwiększyć swoją obecność w internecie i „rozszerzyć globalny zasięg”, a także linię produktów. Sara Blakely będzie nadal nadzorować codzienne operacje wraz z istniejącym zespołem zarządzającym Spanx i zostanie prezesem wykonawczym po zamknięciu transakcji.

Czytaj więcej

Celebryci inwestują w szwedzkiego producenta wegańskiego mleka

Bielizna modelująca jest często noszona jako bielizna dopasowująca się do sylwetki, która wygładza, wyszczupla lub w inny sposób zmienia kształt ciała. Według Allied Market Research światowy rynek odzieży kompresyjnej i modelującej ma osiągnąć do 2030 roku 7 miliardów dolarów – pisze CNN.

Fundusz Blackstone niedawno zainwestował w dwie inne firmy założone przez kobiety: aplikacje randkową Bumble Inc., założoną przez Whitney Wolfe Herd i firmę medialną Hello Sunshine założoną przez aktorkę Reese Witherspoon.