Nabywcami są również Arabowie - katarski fundusz Qatar Holdings, którego prezesem jest premier Kataru, Szejk Hamad Bin Jassim Bin Jabr Al-Thani.
Al Fayed kupił za 615 mln funtów monumentalny dom towarowy na londyńskim Knightsbridge 25 lat temu. Ta transakcja była wówczas przyjęta wśród Brytyjczyków z oburzeniem, ponieważ ten kultowy supersklep mający przez wiele lat status oficjalnego dostawcy rodziny królewskiej stanowił symbol Imperium Brytyjskiego. Czekał ich jednak jeszcze większy szok: kiedy syn Al-Fayeda, Dodi związał się z księżną Dianą, jedną z najpopularniejszych wówczas poddanych Królowej Elżbiety II. Dodi zginął razem z księżną w tragicznym wypadku w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku.
Jak powiedział doradca finansowy Al-Fayeda, Ken Costa (prezes działu zarządzania aktywami w Lazard International) egipski miliarder nie bardzo miał czas zajmować się biznesem, bo chce częściej być w dziećmi i wnukami, chociaż nadal pozostanie przewodniczącym rady nadzorczej firmy. Nie będzie jednak na co dzień zajmował się bieżącym biznesem. Oprócz domu towarowego, do Harrodsa należy również sieć filii na świecie, oraz firma handlująca nieruchomościami.
[srodtytul] Sklepik pana Harroda[/srodtytul]
Harrods powstał w 1849 roku jest jednym z największych sklepów na świecie. Ma powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych i 330 działów. Motto tego sklepu, to Omnia Omnibus Ubique - w wolnym tłumaczeniu Wszystko Wszędzie dla Wszystkich.