Informację podała, powołując się na nieoficjalne źródła, Agencja Reutera. Transakcję mają prowadzić banki inwestycyjne Goldman Sachs i UBS, które, podobnie jak Carrefour, odmówiły komentarza. Według informacji Reutera operacja jest na wstępnym etapie, nie podano też potencjalnych zainteresowanych udziałem w transakcji.
Dla branży handlowej nie jest to zaskoczenie. – Carrefour konsekwentnie inwestuje, ale tylko w krajach, gdzie ma już mocną pozycję i co najmniej trzecie miejsce na rynku handlowym – mówi „Rzeczpospolitej" szef jednej z konkurencyjnych sieci handlowych w Polsce.
[wyimek]Większość sieci teraz inwestuje głównie w Azji. Nie wszystkim jednak ekspansja idzie zgodnie z planem[/wyimek]
Carrefour, podobnie jak inni najwięksi detaliści na świecie, od lat inwestuje w Azji, gdzie perspektywy rozwoju branży są najlepsze. Francuska sieć działa już choćby w Indiach, Japonii czy Korei Południowej. Ostatnio otworzyła także kolejny hipermarket w Indonezji.
Sieć ma ok. 15,5 tys. sklepów w 34 krajach, zatrudnia 475 tys. osób. Jednak większość przychodów generowana jest ciągle w Europie, a na tych rynkach sytuacja nie jest najlepsza i nie wróciła jeszcze do normy sprzed kryzysu.