Agencja współpracy w zakresie obrony i bezpieczeństwa DSCA, nadzorująca wojskowe kontrakty eksportowe powiadomiła Kongres o możliwości sprzedaży sprzętu Korei. W dwóch kolejnych komunikatach powiadomiła Kongres, że chodzi o konkurujące ze sobą myśliwce bojowe, radary, systemy elektronicznego pola walki i inny sprzęt.
Oba amerykańskie koncerny i Eurocopter ze swoim Typhoonem rywalizują o dostawę 60 samolotów bojowych. Władze w Seulu mają podać między czerwcem i listopadem kogo wybrały.
Według informacji z Pentagonu kontrakt na F-35 Lockheeda miałby wartość 10,8 mld dolarów, licząc wraz z silnikami Pratta&Whitneya. Przedstawiciel branży lotniczej uznał jednak, że łączną sumę wyliczono zachowawczo, bo ostateczna cena wraz z towarzyszącym wyposażeniem będzie pewnie niższa.
Przedstawicielka Lockheeda, Laura Siebert podkreśliła, że F-35 jest samolotem całkowicie niewykrywalnym przez radary, posiada najnowocześniejszą awionikę, która daje mu jakościową przewagę nad wszystkimi samolotami czwartej generacji.
DSCA uznała, że część międzyrządowego kontraktu na wyposażenie zmodyfikowanych myśliwców F-15 Boeinga będzie kosztować 2,4 mld dolarów. Suma ta nie dotyczy samych maszyn, które zostaną sprzedane w bezpośredniej transakcji handlowej.