BSC będzie zarządzało scentralizowanymi usługami administracyjnymi dla Europy. Otwarte zostanie na początku lipca tego roku, a pełen zakres obsługi osiągnięty zostanie w październiku. Wtedy w stolicy Wielkopolski zatrudnionych będzie łącznie ok. 40 osób.
Dzisiaj europejska część koncernu zawiadywana jest z Bussigny-Pres-Lausanne w Szwajcarii. Pracuje tam 30 osób i części z nich zaproponowano przeniesienie się do Polski. Viivika Remmel, country group executive w północnowschodniej Europie, w czwartek nie umiała powiedzieć ilu przedstawicieli szwajcarskiej załogi zdecyduje się na taki krok. Utrzymywała też, że nie jest jeszcze przesądzona dalsza przyszłość placówki w kraju Helwetów. Wiele jednak wskazuje na to, że zostanie tam zlikwidowana obsługa księgowo-administracyjna 35 zakładów, które stanowią europejską część produkcyjną koncernu O-I.
Wytwarzane w Europie opakowania stanowią 40 proc. światowego obrotu grupy i dają zatrudnienie blisko 8 tys. pracowników w 11 krajach. W 2013 r. wypracowały przychód o wartości 2 mld dolarów. Teraz księgowość i obsługa administracyjna całego biznesu ma się odbywać z Poznania. Tu też mieścić się będzie biuro zespołu kierowniczego odpowiedzialnego za Europę północno-wschodnią.
W Polsce O-I posiada dwie huty szkła - w Jarosławiu i Poznaniu (Antoninek). Powstają tam głównie butelki dla globalnych i polskich marek. Prócz tego w naszym kraju działa serwis techniczny. W sumie, w Polsce zakłady koncernu zatrudniają już 730 osób.
Najkrótszy światowy bilans Owens-Illinois, Inc. w 2013 r. to: dochód w wysokości 7 mld dolarów i zatrudnianie ok. 22,5 tys. osób w 77 zakładach w 21 krajach. Globalna siedziba koncernu znajduje się w mieście Perrysburg, w stanie Ohio w USA.