Kierownictwo poinformowało związki zawodowe o uruchomieniu produkcji 2 dużych samochodów i jednego kompaktowego, prawdopodobnie marki premium DS, bo stara się zmniejszyć rozmiary drugiej we Francji fabryki do jednej linii produkcyjnej zgodnie z planami ogłoszonymi na jesieni.
- To duża ulga dla nas, bo oznacza, że mamy teraz zapewnioną przyszłość po 2020 r. - stwierdziła Laurence Navarro ze związku CFTC w zakładzie w Miluzie.
Za C.Tavaresa, który przejął w marcu stanowisko do Philippe Varina PSA sprzedał po 14 proc. udziałów skarbowi państwa i chińskiej Dongfeng Motor zyskując 3 ml euro na sfinansowanie planu ożywienia. Po stracie ponad 7,3 mld euro w ostatnich 2 latach na skutek zapaści rynku w Europie Peugeot zapowiedział zmniejszenie gamy modeli i kosztów, bo chce dojść do 2 proc. marży operacyjnej w 2018 r. i do 5 proc. w 2023 r.
Firma wykorzysta umowę o konkurencyjności zawartą ze związkami w szczycie kryzysu do zmniejszenia kosztów operacyjnych i osobowych, z jednoczesnym podwojeniem dostaw podzespołów z krajów o niższych kosztach płacowych i z dostosowaniem rozmiarów francuskich zakładów - zapowiedział Tavares 14 kwietnia.
Związki zawodowe spodziewają się zmniejszenia zatrudnienia w Miluzie, gdzie obecnie pracuje 7500 ludzi, bo produkcja zmaleje w przyszłym roku poniżej 200 tys. samochodów przed pojawieniem się pierwszego nowego modelu typu 508 w 2016 r.