Reuters

Unimot chce kupić od Shella udziały w PCK Schwedt

Polski Unimot jest jednym z potencjalnych nabywców 37,5 proc. udziałów Shella w niemieckiej rafinerii PCK Schwedt, kontrolowanej jeszcze do niedawna przez rosyjski Rosnieft. - poinformował Reuters

Tesla mniej kolorowa

Tesla ogranicza możliwość wyboru lakierów w swoich samochodach, aby uprościć i przyspieszyć produkcję – zapowiedział na Twitterze jej szef Elon Musk.

Suzuki rusza z testami aut elektrycznych w Indiach

Suzuki Motor zacznie w październiku testować w Indiach prototypy elektrycznych aut – ogłosił tej szef firmy.

Mniejsze Harleye dla Indii

Harley-Davidson szuka partnera, z którym mógłby produkować i sprzedawać w Indiach i innych krajach Azji mniejsze motocykle.

Tesla w USA: 200 tys. dostarczonych aut i… kłopot

Producent aut elektrycznych z Kalifornii poinformował, że dostarczył klientom w Stanach już 200 tys. aut. A to oznacza, że przestanie korzystać z pełnych ulg podatkowych dla kupujących.

Tesla drożeje w Chinach

Tesla podniosła o ponad 20 tys. dolarów ceny Modelu X i Modelu S w Chinach. To reakcja na tarcia w handlu między Waszyngtonem i Pekinem – podał portal motoryzacyjny Electrek.

Kiedy auta zaczną ze sobą rozmawiać

Toyota zamierza w 2021 r. wprowadzić na rynek USA samochody porozumiewające się między sobą na krótkich dystansach. Może to zapobiec tysiącom wypadków rocznie.

Taksówkowa rewolucja w Tokio

Toyota ma nadzieję, że jej nowa taksówka, która jest stopniowo wprowadzana do korporacji w Tokio, stanie się nową ikoną stolicy Japonii.

Izraelskie startupy: od wojskowych technologii do autonomicznych aut

Technologie, które pozwoliły armii Izraela kierować czołgami, naprowadzać i przechwytywać pociski rakietowe czy zapewnić bezpieczeństwo systemom komputerowym, są coraz częściej stosowane w pracach nad autonomicznymi samochodami.

Izraelczycy liderem technologii autonomicznych

Izraelska firma Mobileye, należąca do amerykańskiego Intela, podpisała z jednym z europejskich koncernów samochodowych kontrakt na dostawę technologii do autonomicznej jazdy dla 8 mln aut. Kto jest klientem, nie ujawniono.