Według porównywarki cen hoteli Trivago, w tym roku mocno zwiększyła się liczba chętnych do wyjazdu za granicę lub do jednej z polskich miejscowości turystycznych.

Lawinowo wzrosło zainteresowanie wyjazdem na Wielkanoc do Pragi – w porównaniu do roku 2013 aż o 260 proc. Z danych trivago.pl wynika, że w przeciągu ostatnich dwóch lat stolica Czech przeskoczyła w rankingu popularności z miejsca dziewiątego na czwarte, czyli o pięć pozycji. Bardzo mocno zwiększyło się także zainteresowanie Gdańskiem: liczba zapytań o noclegi podskoczyła w serwisie o o 250 proc. w porównaniu do zainteresowania sprzed dwóch lat. Wzrost wobec roku ubiegłego wyniósł 20 proc.

Najpopularniejszym wielkanocnym kierunkiem pozostaje Rzym, który umacnia się na pozycji lidera. Zainteresowanie noclegami w tym mieście zwiększyło się w przeciągu dwóch lat o 130 proc. Na kolejnych miejscach rankingu popularności znalazły się Barcelona i Paryż, dokąd chce teraz jechać dwukrotnie więcej osób.

Najpopularniejszymi krajowymi kierunkami są Kraków oraz Zakopane – obie te miejscowości wybieramy blisko 3 razy częściej niż w 2013. Na miejscu trzecim plasuje się wspomniany wcześniej Gdańsk, a zaraz za nim – Warszawa, której popularność od dwóch lat pozostaje na mniej więcej stałym poziomie.

Noclegi, podobnie jak inne europejskie nacje, rezerwujemy z reguły z nieco ponad 2-miesięcznym wyprzedzeniem (69 dni). Średnia kwota jaką jesteśmy w stanie wydać na nocleg dla dwóch osób jest jednak najniższa w Europie i wynosi średnio 309 zł. Więcej od nas płacą m.in. Portugalczycy (375 zł), Węgrzy (387 zł), Bułgarzy (387 zł) czy Czesi (395 zł).