Aktualizacja: 21.10.2015 17:14 Publikacja: 21.10.2015 17:14
Foto: spółka
Polska wygrała przed sądem arbitrażowym w Sztokholmie sprawę o rekordowe odszkodowanie miliarda euro za wywłaszczenie z akcji Huty Pokój. Decyzją prokuratury i sądu w Gliwicach akcje do niedawna większościowego właściciela huty - cypryjskich spółek - od czterech lat są zamrożone w depozycie NBP. Cypryjscy właściciele większościowi pozwali Polskę o odszkodowanie bo nie mają wpływu na to co się dzieje w spółce, nie mogą brać udziału w walnym, nie otrzymują też dywidendy.
Ministerstwo obrony za 1,2 mld zł kupi bezzałogowce rozpoznawcze MQ-9B Sky Guardian. – Utworzenie wojsk dronowych staje się faktem – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz. Także w czwartek Grupa WB poinformowała o tym, że sprzedaje bezzałogowce Malezji.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Po panicznym sprowadzaniu z całego świata węgla w 2022 r. pozostały niewykorzystane zwały i wiele wątpliwości.
Tomasz Ślęzak został w wybrany przez radę nadzorczą Węglokoksu nowym prezesem. Zastąpił Tomasza Heryszka, który był prezesem Węglokoksu od maja 2019 r. Nowy prezes pracował wcześniej w hutniczej spółce ArcelorMittal Poland.
W pierwszej połowie br. polskie kopalnie wydobyły prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż przed rokiem. Sprzedaż była również mniejsza prawie o 6,4 mln ton rok do roku. Czy będzie potrzebna interwencja rządu na rynku węgla w postaci dodatkowego importu jak w poprzednim roku? Zapowiedź największej spółki energetycznej w kraju wskazuje, że takich planów w tym roku już nie ma.
PGE Paliwa i Węglokoks sprowadziły do Polski 12,4 mln ton węgla w okresie od lipca 2022 r. do kwietnia 2023 r., a łączny import węgla do Polski w 2022 r. wyniósł 20,2 mln ton. Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawiło raport węglowy za ostatni sezon grzewczy.
PGE Paliwa i Węglokoks mają sprowadzić do Polski do końca roku 11,2 mln ton węgla. Taką deklarację złożył wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Ruszają masowe testy mieszkańców Śląska. Codziennie zbadają tysiąc osób.
Resort energii sprawdza, jak handlowano węglem w spółce Węglokoks Kraj. Według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” wątpliwości dotyczą m.in. zawyżania wyników sprzedaży.
Reforma górnictwa wiąże się z licznymi zmianami, także w strukturze rynku. Jedną z nich jest powiązanie branży górniczej z sektorem energetycznym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas