Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 01.06.2017 19:03 Publikacja: 01.06.2017 18:57
Foto: Fotorzepa/ Marta Bogacz
W czwartek najpierw Netia poinformowała o zmianie dyrektora generalnego ds. rynku klientów indywidualnych (B2C) (Joannę Wcisło zastąpił Tomasz Dakowski), a zaraz potem o dużo istotniejszych roszadach w zarządzie.
W komunikacie giełdowej telekom napisał, że Tomasz Szopa, który kierował firmą od 3 grudnia 2015 roku - złożył rezygnację. Jak czytamy w komunikacie - nie przedstawił przyczyn decyzji. Oficjalnie mówi o powodach rodzinnych, zdrowiu i prywatnych biznesach, o które chce zadbać. Szopa w wypowiedziach dla mediów prezentował wizję nowoczesnej Netii, którą chciał realizować zmieniając strukturę sprzedaży i obsługi klientów (stawiano na lokalnych partnerów, od których wymagano łączenia funkcji) oraz informatyzując zasoby firmy. Został też twarzą programu inwestycyjnego telekomu, zakładającego modernizację całej sieci Netii do standardu NGA. Dziś podtrzymuje swoją wiarę w firmę i zapewnia, że nic złego się w niej nie dzieje. Zaskoczenie jednak jest spore. Wydawało się, że po roszadach w akcjonariacie i serii zmian na stanowisku prezesa stacjonarnego telekomu (Adam Sawicki i Paweł Szymański po Mirosławie Godlewskim pełnili tę rolę krótko) Szopa będzie jej sterów dłużej. „Wytrwał" na szczycie 1,5 roku, a w zarządzie dwa lata.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Pierwsze nowe oferty telekomów na usługę przewodowego dostępu do internetu w połączeniu z umową krótszą niż na rok to znak, że wielkimi krokami zbliża się ważny okres handlowy m.in. dla telekomów. Co w tym roku będzie hitem okresu „back to school”?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas