Reklama
Rozwiń

Kosztowna ugoda Royal Bank of Scotland w USA

Royal Bank of Scotland zapłaci 4,9 mld dolarów w ramach ugody w Stanach Zjednoczonych za to, że w latach 2005-2008 wprowadzał w błąd inwestorów papierami pochodnymi opartymi na kredytach hipotecznych podwyższonego ryzyka (subprimes) — podano w Waszyngtonie.

Aktualizacja: 16.08.2018 12:32 Publikacja: 16.08.2018 12:23

Kosztowna ugoda Royal Bank of Scotland w USA

Foto: Bloomberg

Resort sprawiedliwości DoJ poinformował, że to największa grzywna nałożona na bank za niewłaściwe postępowanie, które doprowadziło do kryzysu finansowego. Bank poinformował w maju o osiągnięciu wstępnego porozumienia. Rząd USA twierdził, że RBS wprowadzał w błąd inwestorów poręczając i emitując derywaty kredytów hipotecznych zaniżając ryzyko związane z wieloma takimi kredytami i podając niedokładne dane. „Mimo zapewnień banku dla inwestorów, zawierane umowy opierały się na kredytach hipotecznych o dużym ryzyku niedotrzymania terminów spłat” — oświadczył prokurator Andrew Lelling reprezentujący okręg Massachusetts. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama