- PKO Bank Polski przygotowuje zmiany w ofercie depozytowej dla klientów indywidualnych od 22 kwietnia br. - poinformowało nas biuro prasowe banku. Dodano, że PKO BP jest liderem rynku depozytów detalicznych, ma w nim ponad 22-proc. udziału i jako pierwszy z dużych graczy zdecydował się na znaczące podniesienie oprocentowania depozytów, we wszystkich kategoriach.

- Najwyższe stawki bank zaproponuje klientom, którzy zdecydują się przenieść swoje środki od konkurencji. Będą mogli zyskać na 12 miesięcznej Lokacie na Nowe środki od 2,5 proc. do 3,3 proc. w stosunku rocznym (w zależności od segmentu do którego należą) – przyznaje biuro prasowe PKO BP. Dodano, że wszyscy klienci korzystający z aplikacji mobilnej będą mogli skorzystać z 3 miesięcznej Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,5 proc. - limit do 20 tys. zł. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z oferty depozytów standardowych 1,3,6 i 12 miesięcznych z oprocentowaniem do 1 proc. w skali roku.

Czytaj więcej

Członek RPP: Stopy będą rosły. Nie możemy sobie nakładać żadnych limitów

Dzięki temu, oprocentowanie lokat w największym polskim banku będzie znacznie wyższe. Nadal jednak wiele depozytów na rynku oferuje niższe oprocentowanie w porównaniu z stopami NBP. Przypomnijmy, że Rada Polityki Pieniężnej na kwietniowym posiedzeniu podniosła stopy siódmy raz z rzędu. Stopa referencyjna wynosi już 4,5 proc. W górę idzie również WIBOR, co dla kredytobiorców wiąże się z wyższymi ratami. Jednak depozyty są oprocentowane dużo niżej. Ostatnie dane NBP pokazują, że średnie oprocentowanie nowo otwartych depozytów wyniosło w lutym 1 proc. dla okresu jednego–trzech miesięcy. Z kolei dla depozytów na okres trzech–sześciu miesięcy sięgało 1,5 proc. Wówczas stopy RPP wynosiły po lutowej podwyżce 2,75 proc.