Od dzisiaj klienci Citi Handlowego mogą za pomocą Blika płacić w internecie oraz sklepach stacjonarnych, wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatów, a także realizować przelewy na telefon. Handlowy to ostatni z czołowych polskich banków, który nie miał tego systemu. Pozostałe oferują go już od lat.

– Cieszymy się, że Blik dołączył do płatności mobilnych, z których mogą korzystać nasi klienci. Transakcje przy pomocy kodu Blik są już dostępne zarówno dla posiadaczy konta osobistego, jak i kart kredytowych Citi Handlowy. Aby z nich korzystać, wystarczy uruchomić aplikację Citi Mobile – mówi Tomasz Makowski, dyrektor biura produktów bankowości zdalnej w Citi Handlowym.

Popularność Blika wśród klientów bankowych aplikacji mobilnych wciąż bardzo szybko rośnie, na koniec trzeciego kwartału br. aktywnie korzystało z niego 8,6 mln osób – to połowa wszystkich użytkowników regularnie wykorzystujących bankowe aplikacje w Polsce. Dostęp do Blika mają już klienci wszystkich banków w naszym kraju.

– To dla nas ważny moment – Blik jest obecnie dostępny powszechnie, dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce. Cieszymy się, ze od teraz z najlepszego mobilnego systemu płatności mogą korzystać klienci Citi Handlowego – mówi Adam Kokoszkiewicz, dyrektor departamentu sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności, czyli spółce będącej twórcą i właścicielem Blika (jej akcjonariuszem jest sześć banków i Mastercard).