Aktualizacja: 14.12.2018 15:17 Publikacja: 14.12.2018 15:17
Foto: materiały prasowe
Ten szósty co do wielkości aktywów kredytodawca w Polsce zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi i zawarł porozumienie w związku z procesem zwolnień grupowych. Zostaną przeprowadzone między początkiem 2019 roku a końcem 2020 roku. Obejmą maksymalnie 2200 pracowników banku.
Na koniec czerwca grupa zatrudniała 7600 pracowników, z czego w samym banku nieco ponad 7300. Powodem zwolnień jest przejęcie za 3,25 mld zł podstawowej części działalności Raiffeisen Polbanku – fuzja prawna została przeprowadzona na początku listopada (cały polsko-austriacki bank zatrudniał 3,9 tys. osób). Redukcje zatrudnienia to naturalny skutek fuzji bankowych. Kilka dni temu o podobnych, choć znacznie mniejszych, zwolnieniach informował Deutsche Bank Polska (jego wydzielona część detaliczna została sprzedana Santander Bankowi Polska). BGŻ BNP Paribas poinformował, że przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych wraz z optymalizacją sieci oddziałów jest elementem działań zmierzających do osiągnięcia synergii kosztowych wynikających z przejęcia. Bank szacował wcześniej, że synergie kosztowe przed opodatkowaniem wyniosą łącznie 500 mln zł w latach 2019-2021. Fuzja operacyjna obu banków odbędzie się za rok, czyli jesienią 2019 roku.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas