Reklama
Rozwiń

Bankowy plan dla frankowiczów tuż po wyborach

Trwają gorączkowe ustalenia szczegółów bankowej koncepcji rozwiązania problemu kredytów hipotecznych we frankach. Do poniedziałku mają być uzgodnione zasady dopłacania do rat.

Publikacja: 21.05.2015 22:00

W poniedziałek banki podpiszą porozumienie w sprawie szczegółowego planu dla posiadaczy kredytów we

W poniedziałek banki podpiszą porozumienie w sprawie szczegółowego planu dla posiadaczy kredytów we frankach.

Foto: Bloomberg

W przyszłym tygodniu banki zaprezentują szczegółowy plan rozwiązania problemu frankowiczów. W poniedziałek mają podpisać porozumienie w tej sprawie. Propozycje zostaną ogłoszone w środę – wynika z informacji „Rzeczpospolitej".

Z naszych ustaleń wynika, że nie będzie wspólnego funduszu, z którego dopłacano by do rat tym kredytobiorcom, którzy w zamian zobowiążą się do przewalutowania. Każdy bank weźmie to na swoje barki.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych