fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Świr musi mieć poczucie humoru

Rzeczpospolita
Od kilku lat Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach organizuje plebiscyt Świry. Pod koniec marca do stolicy Śląska zjadą się gwiazdy muzyki i telewizji, by wziąć udział w uroczystej gali. Do 16 marca można oddawać głosy na swoich ulubieńców.
Świry 2008 są już szóstą imprezą poprzedzoną plebiscytem, którego uczestnicy wybierają największe świry minionego roku. Można głosować na faworytów w ośmiu kategoriach: aktor, program telewizyjny, muzyka, serial, wydarzenie, kabaret, osobowość oraz superświr. Istotą plebiscytu jest nagrodzenie osób wyróżniających się niekonwencjonalnymi działaniami, pasjonatów niezważających na niepowodzenia.
– W naszym konkursie określenie „świr” ma znaczenie pozytywne. Otrzymanie tego tytułu jest wyróżnieniem, które świadczy o tym, że laureat zapadł w pamięć głosujących. Świrem zostaje osoba publiczna z dużym poczuciem humoru, podziwiana, szanowana, spontaniczna – mówi Krzysztof Ferdyn, kierownik działu promocji w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.
Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem, co roku w Internecie głosuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Dotychczas nagrodzono m.in. zespół Big Cyc, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Kubę Wojewódzkiego, Dodę, kabaret Ani Mru-Mru i Jurka Owsiaka.
Aby zagłosować na ulubioną postać, należy wejść na stronę www.swirlandia.pl i do połowy marca oddać swój głos lub wysłać kartkę z zaznaczonymi faworytami na adres: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, ul. Harcerzy Września 3, 40-659 Katowice.
Wręczenie statuetek odbędzie się 29 marca o godzinie 20 w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej. Transmisję będzie można obejrzeć tego samego dnia w programie drugim Telewizji Polskiej o godz. 20.
- AKTOR: Anna Guzik, Agnieszka Dygant, Tamara Arciuch, Piotr Pręgowski, Bogdan Kalus, Cezary Żak
- PROGRAM TV: „Szymon Majewski Show”, „Szkło kontaktowe”, „Nieczułe dranie”, „Jak oni śpiewają”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Podróże z żartem”
- MUZYKA: Feel („A kiedy jest już ciemno”), Dorota Rabaczewska („Katharsis”), Maciej Silski („Póki jesteś)”, Boys („Jesteś szalona”), Big Cyc („Bo z dziewczynami”)
- SERIAL TV: „Ranczo”, „Halo, Hans”, „Niania”, „Hela w opałach”, „I kto tu rządzi?”, „Włatcy móch”
- WYDARZENIE: pies Ludwika Dorna w Sejmie, płyta Agnieszki Włodarczyk, występ Edyty Herbuś w serialu, dwa gołębie Agnieszki „Frytki” Frykowskiej, występ Isis Gee w „Tańcu z gwiazdami”
- KABARET: Mariolka (kabaret Paranienormalni), Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy. B, Piotr Bałtroczyk
? OSOBOWOŚĆ: Katarzyna Pakosińska, Ędward Ącki, Michał „Misiek” Koterski, Szymon Majewski
? SUPERŚWIR: Zenon Laskowik, Dorota „Doda” Rabczewska, Ędward Ącki, Michał „Misiek” Koterski, Szymon Majewski
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA