fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Szefowie ABW ujawnili swoje majątki

Na stronie internetowej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego można już sprawdzić stan posiadania jej szefów. Decyzja o ujawnieniu oświadczeń zapadła po kontrowersjach wokół majątku i związków z biznesem szefa ABW ppłk. Krzysztofa Bondaryka.
W jego oficjalnym życiorysie znalazła się enigmatyczna informacja, że „pracował w sektorze telekomunikacyjnym i bankowym”. Sugerowano więc, że po objęciu funkcji szefa ABW może zachodzić konflikt interesów.
Rzecznik ABW mjr Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska ma nadzieję, że ujawnienie oświadczeń rozwieje wątpliwości. – Zamazane zostały tylko newralgiczne dane, takie jak adres zamieszkania – zaznacza.
Majątek Bondaryka wygląda okazale. Wraz z żoną posiada dwa domy: 155- i 120-metrowy. Ma także mieszkanie służbowe o powierzchni 90 mkw. Jest współwłaścicielem działki (1,6 tys. mkw.). Oszczędności Bondaryka wynoszą ok. 260 tys. zł oraz 7,5 tys. euro. Jeździ autem Audi A6 z 2004 r.
Jego zastępca Zdzisław Skorża, rekomendowany przez PSL, ma z żoną 250--metrowy dom, 97-metrowe mieszkanie i działkę o powierzchni 4,4 tys. mkw. Posiada ok. 140 tys. zł oszczędności i fundusze inwestycyjne na ok. 130 tys. zł. Zgłosił trzy auta: Forda Fusion z 2004 r., Hondę Civic z 2005 r. i Seata Toledo z 1997 r.
Skromniej przedstawia się majątek innych wiceszefów ABW. Ppłk Jacek Mąka ma z żoną mieszkanie (66 mkw.), działkę (16 tys. mkw.) i ponad 32 tys. zł oszczędności. Jeździ oplem vectrą o wartości 60 tys. zł. Ma do spłaty 24 tys. zł kredytu. Ppłk Paweł Białek ma z żoną dom (180 mkw.), działkę (650 mkw.) i ok. 35 tys. zł oszczędności. Blisko 145 tys. zł ulokował w funduszach kapitałowych i na lokacie. Ma opla vectrę kombi z 1998 r. i wartościowe pamiątki rodzinne.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA