fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

PO i SLD wyślą do komisji wyborczych swoich mężów zaufania

W Sieci Opinii
Pomysł PiS na stworzenie grup mężów zaufania czuwających nad wyborami został skopiowany przez PO i SLD. Te partie też wyślą swoich przedstawicieli do komisji, choć jeszcze miesiąc temu twierdziły, że to podważanie zasad demokracji
Platforma Obywatelska będzie miała 400 mężów zaufania, Sojusz Lewicy Demokratycznej 200, a Prawo i Sprawiedliwość - 866.
Poseł Karol Karski z PiS wyjaśnił:
Jak stwierdził Józef Wissarionowicz, na którego powołuję się ze wstrętem i bez podawania nazwiska, „nieważne, kto jak głosuje, ważne, kto liczy głosy”. Ratusz, który będzie organizował wybory, opanowała PO. Projekt „Platforma Zaufania” powstał niespodziewanie.
Krzysztof Strzałkowski, szef kampanii PO na Mazowszu powiedział:
PO zdecydowała się wysłać kilkuset strażników do stołecznych komisji. Punktem przełomowym było wydawnictwo sprzymierzonego z PiS stowarzyszenia Solidarni 2010. Po tej lekturze zaczęli zaczepiać mnie ludzie, pytać „jak to będzie”, „czy możemy jakoś pomóc”. Wektor przestawił więc sam PiS, prowokując spontaniczne reakcje i wzmożone zainteresowanie funkcją męża zaufania.
„Czujna lewica” to z kolei pomysł SLD. Sebastian Wierzbicki, szef kampanii w stolicy mówił:
Mężowie zaufania nie będą ani prowokować, ani wdawać się w awantury. Są wizytówką naszej formacji i jako tacy mają prezentować wysoką klasę zachowań.
Zastanawiamy się, czy mężowie zaufania z PO i SLD będą pilnować wyborów, siebie nawzajem czy czujnym okiem obserwować mężów zaufania PiS. Wiemy na pewno, że będzie ciekawie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA