fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Adam Hofman: Nie znaleźliśmy odpowiedzi na czarną propagandę PO

W Sieci Opinii
Poseł PiS Adam Hofman był gościem Radia Zet i Moniki Olejnik. Komentował wyniki wyborów i miejsce Palikota w Sejmie
Według rzecznika prasowego PiS obecność Ruchu Palikota w Sejmie jest zagrożeniem dla demokracji. O braku zmian w rządzie Hofman mówi:
Trzy dni przed wyborami Donald Tusk zapowiedział głęboką rekonstrukcję rządu. Okazało się, że znowu rzucił słowa na wiatr i potraktował swoich wyborców trochę na zasadzie: ciemny lud to kupił.
Na temat Palikota:
My mamy jeden poważny problem w tym Sejmie - problem z panem Palikotem i z tym, co będzie wyczyniał w Sejmie. Ja nie chcę, by to był polityk szczególnie dopieszczany przez PO. Będziemy mieć swojego wicemarszałka i on będzie wypełniał swoje funkcje, mimo że sytuacja będzie dla demokracji niedobra. Palikot to zagrożenie dla demokracji. Do Sejmu wchodzili już ludzie, którzy szkodzili demokracji, moim zdaniem to jest sytuacja jeszcze gorsza niż przypadek Andrzeja Leppera.
Hofman mówił, jak PiS będzie traktował Palikota:
Mamy w tej chwili drugą falę kryzysu finansowego, bardzo poważne sprawy, a Janusz Palikot będzie happenerem. (...) My jako opozycja nie będziemy się zajmować takimi pyskówkami z Palikotem. Dla nas ten człowiek jest, ale jakby go nie było, zajmijmy się budżetem.
Poseł PiS zapytany o kampanię wyborczą powiedział:
Nasze wewnętrzne badania tak pokazywały (że PiS ma szansę na zwycięstwo - red.), a zmiana trendu nie została zauważona. Badania nie zauważyły, że frekwencja rośnie. Na pewno nieadekwatnie odpowiedzieliśmy na ten bardzo agresywny spot, czarny PR PO, który mobilizował ich zwolenników, demobilizował naszych wyborców. Był manipulacyjną, czarną propagandą. Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to także dlatego, że nasze badania nie wykryły tu zagrożenia.
Poseł nie chciał jednoznacznie potwierdzić doniesień „Rzeczpospolitej” na temat pociągnięcia do odpowiedzialności Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego.
My mamy komitet polityczny, tam będziemy mówić o przyczynach wyniku wyborów. Już dziś musimy zrobić analizę, dlaczego przegraliśmy, ale bardziej będzie nam szkodzić, jak będziemy to robić publicznie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA