fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kasia Tusk wśród 100 najbardziej wpływowych Polaków - według Lisa

W Sieci Opinii
„Wprost” postanowił stworzyć listę 100 najbardziej wpływowych ludzi w Polsce. W rankingu znaleźli się politycy, przedsiębiorcy, dziennikarze, celebryci, naukowcy, ludzie kultury, sportu i mediów. Do której grupy zalicza się Kasia Tusk?
W naszym rankingu nie ma miejsc, nie ma zwycięzców i przegranych, nie ma punktów ani kategorii. Nie oceniamy, kto ma większy, a kto mniejszy wpływ na polską rzeczywistość. Każdy z bohaterów naszej listy 100 najbardziej wpływowych Polaków jest osobą nietuzinkową, przez co również nieporównywalną z każdą inną.
I tak listę otwiera - jakże mogło być inaczej - Donald Tusk. Wśród 99 innych wpływowych osób redakcja „Wprost” wymieniła takie osoby jak: Jarosław Kaczyński, Maria Janion, Lech Wałęsa, Michał Boni, Krystyna Janda czy Zygmunt Bauman. Na liście są również Janusz Palikot, Adam Michnik, Monika Olejnik czy Kuba Wojewódzki. Największym zaskoczeniem jest ostatnie miejsce, które przypadło córce premiera - Kasi Tusk.
Tomasz Lis, redaktor naczelny tłumaczy:
Nie jest to też, podkreślam to, lista naszych, redakcji „Wprost", ulubieńców, lista tych, których w każdym wypadku popieramy, których działalność w każdym wypadku uważamy za godną szacunku. (...) Na początku listy jest Tusk, na końcu listy również Tusk, Kasia Tusk. To nie żadna zgrabna klamra. Raczej stwierdzenie prostego faktu – jeśli ktoś ma wielki wpływ na najbardziej wpływową osobę w Polsce, to sam jest osobą wpływową.
A co z żoną premiera, panie redaktorze? I drugie pytanie: czy przy tworzeniu rządu premier zasięga opinii córki? Bo jeśli tak - może być naprawdę zabawnie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA